• BITCOIN/TL
  1089272,682
  % -0,24
 • ETHEREUM/TL
  58981
  % 0,53
 • RIPPLE/TL
  17.51
  % -0,46
 • BITCOIN CASH/TL
  6362.62,546
  % -1,31
 • LITECOIN/TL
  2000.35
  % -0,88
 • COSMOS HUB/TL
  266.84
  % 0,68
 • CARDANO/TL
  10.83
  % -2,12
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,19

Miami Belediye Başkanı 40 bin doların altında Bitcoin ve 1.5 bin dolardan ETH satın aldı

binance.gif

ABD hükümeti tarafından imzalanan teşvik faturası, Miami’nin bitcoin yanlısı belediye başkanını piyasa değeri ile en büyük iki kripto para biriminin bölümlerini satın almaya zorladı.

Yakın tarihli bir röportajda Francis Suarez, Elon Musk’ın piyasada oynadığı role de değindi ve BTC‘nin ancak Tesla’nın CEO’sunun etkileşimlerinden sonra çift haneli rakamlarla yükselişi ve düşüşü durduktan sonra geçerli bir koruma görevi görebileceğini söyledi.

Miami Belediye Başkanı BTC ve ETH’ye Sahip

Yılın başından beri, Miami’nin şu anki belediye başkanı Francis Suarez, bitcoin’e karşı oldukça olumlu bir yaklaşım sergiledi. Daha önce, şehrin hazine rezervlerinin %1’ini BTC’ye yatırarak “keşfetmeye açık” olduğunu ve dijital varlık biçiminde vergileri kabul etmeyi düşündüğünü söyledi.

Bir esnasında mülakat salı Squawk Box, Suarez o aslında bir BTC ve ETH Hodler olduğunu itiraf etti. Başkan Biden bu yılın başlarında en son teşvik yasasını imzaladıktan sonra kripto para birimi alanına kendi parasıyla girmeye karar verdi.

Bu noktada Suarez, aşırı baskı nedeniyle doların enflasyon seviyelerinin önümüzdeki yıllarda fırlayacağını fark etti ve dijital varlıklar şeklinde bir hedge aramaya karar verdi.

Varlığın şu anda bulunduğu 30’ların en yüksek fiyatlarında bitcoin ve 1,500 dolar civarında eter satın aldı – bu, ETH yatırımından kabaca 2 kat gerçekleşmemiş kazanç üzerinde oturduğu anlamına geliyor.

Ayrıca Miami belediye başkanı, BTC ve ETH bu yılın başlarında ulaşılan ilgili zirvelerden yaklaşık %40 uzakta olduğu için mevcut düşüşü satın almayı planladığını, ancak “çok meşgul” olduğunu söyledi.

Tesla’nın EV ürünleri için BTC ödemelerini devre dışı bırakması ve şirketin CEO’sunun varlığı, madencilik için kullanılan yüksek enerji seviyeleri nedeniyle eleştirmeye başlamasıyla yukarıda bahsedilen “düşüş”ün başladığını belirtmekte fayda var. Bundan sonra birçok başka faktör katılmış olsa da, Musk kazanın büyük kısmını suçladı.

Suarez , bu tür gelişmelerde milyarderin rolüne değindi . Kripto piyasası olarak nispeten yeni bir buluşun bir günde çift haneli fiyat dalgalanmaları yaşamaya eğilimli olduğuna inanmasına rağmen, endüstrinin ancak dünyanın en çok tweet’lerinden birinden gelseler bile tek bir tweet’e tepki vermeyi bıraktıktan sonra olgunlaşacağını kaydetti. nüfuzlu insanlar.

Suarez, Elon Musk’ın “büyük bir hayranı” olduğunu kabul etti, ancak bitcoin’in ancak bu artan oynaklık “kendi kendine çalıştığında” fiat para birimlerine karşı uygun bir hedge olabileceğini iddia etti.

Miami’nin bu hafta en büyük Bitcoin konferansına ev sahipliği yapmak üzere olduğunu belirtmekte fayda var .

cryptopotato

binance.gif