• BITCOIN/TL
  553888,226
  % -2,27
 • ETHEREUM/TL
  38982
  % -1,53
 • RIPPLE/TL
  10.98
  % -2,85
 • BITCOIN CASH/TL
  2349.34,670
  % -2,22
 • LITECOIN/TL
  1878.73
  % -4,90
 • COSMOS HUB/TL
  214.94
  % -4,73
 • CARDANO/TL
  7.59
  % -4,56
 • TETHER/TL
  21.48
  % 1,53

MetaMask’tan kullanıcılarına uyarı, hesaplarınızı kimlik avı botlarına karşı koruyun

binance.gif

Kripto para cüzdanı MetaMask, kullanıcıları ‘anında destek’ sitesi olarak öne çıkan yeni bir kimlik avı dolandırıcılığı konusunda uyardı ve kullanıcılardan cüzdanlarının temel ifadelerini belirli bir Google Dokümanlar’a girmelerini istedi.

MetaMask, resmi Twitter hesabı aracılığıyla kimlik avı dolandırıcılığını ortaya çıkardı ve kullanıcıları dolandırıcıların kurbanlarını aldatmak için gerçek gibi görünen hesaplar kullandıkları konusunda uyardı.

Raporlar, dolandırıcıların sahte destek formları aracılığıyla en az bir kullanıcıyı kandırmayı başardıklarını ortaya koyuyor. Kullanıcı, MetaMask dolandırıcılık uyarısını verdikten sonra tokenını geri almanın bir yolu olup olmadığını soruyordu.

Kripto endüstrisi giderek daha fazla hedefleniyor

Kripto endüstrisindeki patlama sadece daha fazla yatırımcıyı çekmekle kalmadı, aynı zamanda dolandırıcıları ve tehdit aktörlerini de cezbetti. Sektörde artık sosyal olarak tasarlanmış saldırı vakaları her zamankinden daha fazla.

Tarayıcı uzantısı entegrasyonunu tamamladıktan sonra MetaMask, kullanışlı kripto cüzdanları söz konusu olduğunda artık kripto topluluğu içinde daha popüler hale geldi . Geçen ay, cüzdanın gelişmekte olan şirketi ConsenSys, cüzdanın aylık aktif kullanıcı sayısının 5 milyonu geçtiğini bildirdi.

Ancak tarayıcının artan popülaritesi ile birlikte bir zorluk ortaya çıkıyor. Cüzdan ve dolandırıcıları taklit eden dolandırıcılıkların sayısı zamanla arttı.

Kullanıcılar hesaplarını nasıl koruyabilir?

“Çürük tohum aşaması” saldırısı, tehdit aktörlerinin, kullanıcılar hesaplarını finanse ettiğinde birlikte seçilebilecek başlangıç ​​cümleleri ürettikleri dikkate değer dolandırıcılıklardan biridir.

Cüzdan sağlayıcısı, kullanıcılara dolandırıcılığın kurbanı olmamak için MetaMask’ın destek sistemine resmi bağlantıyı kullanmaları gerektiğini söyledi. MetaMask, MetaMask uygulamasının “Yardım Al” bölümündeki bağlantıyı sağlamıştır. Ayrıca, kullanıcıların uygulamadaki dolandırıcıların etkinliklerinin düzeyini azaltmaya yardımcı olmak için kimlik avı dolandırıcılıklarını bildirmeleri için bir hüküm vardır.

invezz

binance.gif