• BITCOIN/TL
  1103543,332
  % 2,98
 • ETHEREUM/TL
  59601
  % 2,56
 • RIPPLE/TL
  17.76
  % 2,13
 • BITCOIN CASH/TL
  6480.5,351
  % 0,72
 • LITECOIN/TL
  2024.34
  % 2,72
 • COSMOS HUB/TL
  266.4
  % 4,01
 • CARDANO/TL
  11.15
  % 3,65
 • TETHER/TL
  28.96
  % 0,12

Merkezileştirilmiş Borsalara Olan İlgi Azaldıkça DEX Tokenleri Yükseliyor

binance.gif

Geçen hafta hem kripto hem de hisse senedi piyasaları için biraz çalkantılı geçse de , merkezi olmayan borsalarla (DEX’ler) ilgili dijital tokenler gerçekten harika zaman geçiriyor gibi görünüyor.

CryptoSlate’in verilerine göre, çoğu DEX jetonu son yedi gün içinde% 1,3 ile% 317 arasında yükseldiğinden sektör, her yerde yeşil renkte .

 

DEX’ler, tüccarlar arasında doğrudan eşler arası işlemlere olanak tanıyan kripto ticaret platformlarıdır. Bu, tüm işlemlerin herhangi bir aracı olmadan kodlanmış algoritmalarına göre yürütüldüğü anlamına gelir. Bu aynı zamanda , belirli kuruluşların sahip olduğu ve işlettiği bazı merkezi emsallerinin ( CEX ) aksine, DEX’lerin bunu yapmaya meyilli hissettiklerinde ticareti kısıtlayamayacağı anlamına gelir .

DEX token sektörünün hakimiyet endeksi, piyasa değerine göre% 1,35 ile nispeten düşük kalırken, DEX ile ilgili birçok varlık geçen hafta istikrarlı bir büyüme kaydetti. Örneğin, yaygın olarak kullanılan merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Uniswap’in yerel yönetişim simgesi olan UNI, şu anda günde% 20,3 ve son yedi günde% 79,7 artışla 18,83 $ civarında işlem görüyor.

Bunu, hafta boyunca sırasıyla% 16.22,% 38.15 ve% 24.15 artış gösteren Synthetix Network Token (SNX), SushiSwap (SUSHI) ve Loopring (LRC) izliyor .


Genel olarak, CryptoSlate tarafından izlenen 30 DEX tokeninden sadece dördü Kyber Network (KNC), Hegic (HEGIC), Polkastarter (POLS) ve MCDEX (MBC) 7 günlük dönemde kırmızı renkte kaldı.

Bu büyüme, özellikle merkezi borsaların ölçümleriyle karşılaştırıldığında belirgindir . Geçtiğimiz hafta, Catex Token (CATT, + 1.122%), Tidex Token (TDX, +% 246) ve Voyager Token (VGX, +225 %).

Yedi gün içindeki genel sektör değişikliği açısından, DEX’ler +% 43.88 ile önde olurken, CEX’lerin ortalama fiyat artışı +% 7,56 ile sınırlı kaldı.

Belki de genel halkın dikkati, geçen hafta yaşanan olaylara tanık olduktan sonra merkezi olmayan ticaret platformlarına dönmeye başladı. Reddit grubu WallStreetBets, Wall Street köpekbalıklarına karşı ve kendi sahalarında muhtemelen büyük bir galibiyet elde ettiğinde , Robinhood GameStop hisselerinin (GME) alım satımını kısıtladı.

Bilhassa, borsa sadece perakende tüccarların GME’yi satın alma kabiliyetini kapattı ve hisse fiyatlarının büyümesini engelledi – en azından Robinhood’ın platformunda. O zamanlar pek çok kullanıcı ve uzman, Robinhood’ın kararının kolayca yüksek riskli yatırım fonlarının GameStop’daki kısa pozisyonları için bir güvenlik ağı yaratma girişimi olarak yorumlanabileceğini ve “küçük adamı” dezavantajlı duruma düşürdüğünü savundu.

cryptoslate

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif