• BITCOIN/TL
  1091041,181
  % -0,17
 • ETHEREUM/TL
  58981
  % 0,26
 • RIPPLE/TL
  17.45
  % -0,61
 • BITCOIN CASH/TL
  6414.45,156
  % -0,62
 • LITECOIN/TL
  2005.36
  % -0,48
 • COSMOS HUB/TL
  269
  % 1,31
 • CARDANO/TL
  10.85
  % -2,40
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,11

Merkez Bankalarını İlgilendiren 3 Tür Bitcoin Yatırımcısı

binance.gif

Ocak 2021 itibarıyla 106 milyon küresel kripto kullanıcısı ve şu anda 100 milyonu aşan kripto popülasyonu ile bir finans uzmanı, merkez bankalarının artık bazı kripto yatırımcılarına karşı dikkatli olması gerektiğini kaydetti. Pennsylvania Üniversitesi Wharton School tarafından düzenlenen yeni bir seminerde , aynı zamanda Allianz’da Baş Ekonomi Danışmanı olan yarı zamanlı profesör Mohamed El-Erian, Merkez Bankalarının üç belirli Bitcoin yatırımcısı grubu konusunda dikkatli olması gerektiğini söyledi.

İlk grup olumlu nedenlerle yatırım yaparken, ikincisinin Bitcoin‘i benimsemek için olumsuz faktörlerle motive edildiğini açıkladı. Pozitif yatırımcılar “Bitcoins’in para olacağına gerçekten inanıyorlar” veya “bir emtianın aksine bir para birimi”.

Ancak, El-Erian, merkez bankası yetkililerinin, uzmanın daha önce bahsettiği ikinci grubu oluşturarak, “her şeyden atılan ve Bitcoin’e itilenleri” izlemesi gerektiği konusunda uyardı.

Kendilerini hükümet yatırım seçeneklerinden korumak için Bitcoin’e bakıyorlar, ki bazı yatırımcılar bunu “yapay olarak kandırdığını” düşünüyor. İlginçtir, son bir anket bulundu seçti 55 yaş üzeri insanları Bitcoin nedeniyle devalüasyon bir korku – merkez bankaları tarihsel artırmak ekonomilere daha fazla para basılmış gibi. Uzman, bu tür insanların varlığa yatırım yapmak zorunda kaldıklarını çünkü “riski başka nasıl azaltacaklarını bilmediklerini” söyledi.

 

Fiyatı olan bir devlet tahviline gerçekten yatırım yapmak istiyor musunuz? Öyleyse ‘çeşitlendirelim,% 2’yi Bitcoin’e koyalım.’

El-Erian, “spekülatörler” i “tek bir günde” de olsa kar ve zararla karşılaşan üçüncü yatırımcı türü olarak sınıflandırdı. Ona göre, her üç yatırımcı türü de “merkez bankalarıyla ilgili olmalıdır.”

50.000 dolar ‘ın üzerinde işlem yaptığında, üç mesaj da merkez bankaları için sorunludur. Bu nedenle, merkez bankalarının kripto para birimlerine, sadece kenarda durmakla kalmayıp, dahil olmaları gereken bir şey olarak baktıklarını göreceğiz.

 

binance.gif