• BITCOIN/TL
  567762,412
  % 2,75
 • ETHEREUM/TL
  36319
  % 3,57
 • RIPPLE/TL
  10.72
  % 2,96
 • BITCOIN CASH/TL
  5951.29,544
  % 4,44
 • LITECOIN/TL
  1749.6
  % 3,41
 • COSMOS/TL
  316.75
  % 3,58
 • CARDANO/TL
  20.52
  % 0,39
 • TETHER/TL
  9.32
  % 0,87

Meksika’nın En Zengin Üçüncü Adamı: Bitcoin Her Portföyde Olmalı

binance.gif

Ölüm haçının gelişi, tam bu ürkütücü model oluşurken 500 milyon dolar satın alan Michael Saylor’u korkutmuyor gibi görünüyor. Ama böyle düşünen tek kişi o değil. Meksika’nın en zengin üçüncü adamı olan Ricardo Salinas Pliego da Bitcoin’in mükemmel bir yatırım olduğuna inanıyor.

Bir esnasında mülakat Blockchain Land, José Rodriguez, müdürü ile Ricardo Salinas Pliego Bitcoin altın gibi katı bir yatırım olarak olduğundan emin olabilirsiniz. Doğası hakkındaki tartışmanın, özelliklerini bilenler için çok önemli olmadığını açıkladı.

Bence bitcoin’in sahip olduğu tüm avantajlar modern dünyanın altını yapmak için yeterli… Para birimi olup olmadığını tartışmanın bir anlamı yok.

Sadece 21 Milyon Bitcoin Olacak Ve Bu Her Şeyin Anahtarı

Ricardo Salinas, Bitcoin’in sınırlı, taşınması kolay ve uluslararası düzeyde aşırı likiditeye sahip olmasının, onu bir yatırım portföyü oluştururken dikkate almaya değer bir varlık olarak düşünmek için zorlayıcı nedenler olduğunu savunuyor.

Aslında Salinas, kendi bakış açısına göre her yatırımcının Bitcoin’e sahip olması gerektiğini açıklıyor:

Bitcoin, dünya çapında muazzam likidite ile işlem gören uluslararası değere sahip bir varlıktır. Bu nedenle, herhangi bir portföyde olmalıdır.

Ricardo Salinas vokal bir Bitcoiner . Kripto para birimi hakkında konuşan ve onu sosyal ağlarda destekleyen ilk önde gelen Latin Amerikalı işadamlarından biriydi. Ayrıca likit yatırım portföyünün %10’unun BTC’de tutulduğunu da ortaya koydu ki bu serveti düşünüldüğünde açıkçası küçük bir şey değil.

Peki Ya Altcoinler?

Ancak şimdilik, Salinas’ın Bitcoin ile olan ilişkisi hiçbir rekabeti kabul etmiyor gibi görünüyor. Ethereum ve diğer altcoinlerin potansiyeli sorulduğunda Salinas, BTC’den daha iyi performans gösterebileceklerine ikna olmadı.

Ethereum ile ilgili olarak, zayıflığının enflasyonist doğasında yattığını açıkladı.

Bitcoin’in kıtlığı, 21 milyon, her şeyin anahtarıdır. Bu yüzden Ethereum’dan bahsediyorum. Sınırlı bir ihraç miktarı olmadığı sürece, onlara inanmayacağım çünkü daha fazla ihraç edebilirler ve varlık amortismana tabi tutulur.

Bazı para birimlerinin enflasyonist tasarımı konusu, Ricardo Salinas için özel bir öneme sahiptir. Latin Amerika hükümetleri, uzun vadede insanların satın alma gücüne zarar veren yapay olarak para basma yetkisini kötüye kullandı.

Bakın, profesyonel kariyerime 1981’de başladım. O zamanlar [Meksika] pesosu 20’ye 1 [dolar] idi. Bugün ise dolar karşısında 20.000’deyiz. Ve bu burada, Meksika’da, ama bunu Venezuela, Arjantin veya Zimbabwe’de yaparsak, rakamlar tüm orantıyı kaybeder.

Bitcoin küresel ve sınırlı bir varlık olduğundan, herhangi bir hükümet, geliştirici grubu veya merkezi güç varlıkları tarafından manipülasyona karşı güvenlidir.

Ancak diğer projeler için her zaman biraz yer vardır. Monero ve Zcash’in sundukları gizlilik nedeniyle ilginç olduğunu söyledi.

cryptopotato

binance.gif