• BITCOIN/TL
  1089062,131
  % 0,03
 • ETHEREUM/TL
  58969
  % 0,56
 • RIPPLE/TL
  17.47
  % -0,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6376.9,540
  % -1,11
 • LITECOIN/TL
  2000.16
  % -0,69
 • COSMOS HUB/TL
  266.94
  % 0,73
 • CARDANO/TL
  10.82
  % -2,12
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,10

Meksika, Büyük Bankanın Bitcoin Hizmetleri Sunma Planlarını Durdurdu

binance.gif

Görünüşe göre Meksika hükümetinin bir sonraki Bitcoin Ulusu olma konusunda hiçbir ilgisi yok ve özel bankalarının bu yolda yürümesini de istemiyor.

Meksika Kriptoya Hayır Diyor

Meksika Hükümeti Maliye ve Kamu Kredisi Bakanı Arturo Herrera Gutierrez, Twitter hesabından ülkenin Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı ve Ulusal Bankacılık ve Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan (Meksika’nın SEC’e eşdeğer olan) resmi bir açıklamasını paylaştı . ABD, sanal varlıkların mevcut yasalara göre para olarak kabul edilmediğini ve bankaların hiçbir şekilde kripto para birimleriyle çalışmasına izin verilmediğini söylüyor.

“Ülkedeki finans kuruluşları, bu ve finansal sistem arasında sağlıklı bir mesafeyi korumak için Bitcoin, Ehter (sic), XRP ve diğerleri gibi sanal varlıklarla işlem yapmaya veya halka arz etmeye yetkili değildir.”

Açıklamada, kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir ürün sunmaya teşebbüs edenlerin Ceza Kanunu ve diğer normlara göre yasal yaptırımlara tabi tutulacağı konusunda uyarıda bulunuluyor.

Düzenleyiciler, bu tür varlıkların geleneksel kripto para birimlerinin tipik oynaklığına sahip olmamasına rağmen, sabit paralarla yapılan işlemlerin de yasak olduğunu ekledi.

Duyuru, birkaç kripto girişiminin niyetlerine neredeyse kesin bir fren koyuyor. Bununla birlikte, BNAmericas’a göre ülkenin en büyük onuncu bankası olan Banco Azteca’nın kripto para birimleri ile ilgili yeni bir hizmet üzerinde çalıştığına dair haberlere yanıt veriyor gibi görünüyor .

Banco Azteca’nın CEO’su Ricardo Salinas, Meksika’nın en zengin üçüncü adamı ve uzun süredir bitcoinci . Kripto para biriminin benimsenmesi ve bir değer deposu olarak kullanım durumu hakkında birkaç açıklama yaptı ve Bitcoin’deki likit yatırım portföyünün yaklaşık %10’una sahip olduğunu iddia etti.

Her Şeyi Başlatmış Olabilir Tweet

Gelen cevapta MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından yayınlanan bir tweet için, Ricardo Salinas Bitcoin çok daha iyi altından daha ve daha sonra oldu Banco Azteca ticaret cryptocurrencies için müşterilerine sağlayacak sunan çözümler üzerinde çalıştığının ortaya emin.

Tweet şu şekilde tercüme edilebilir: “Bitcoin, yatırım portföyünüzü çeşitlendirmenin iyi bir yolu ve bence herhangi bir yatırımcı kripto para birimleri ve onların geleceği hakkında çalışmaya başlamalı. Müşterilerimize [kripto] getirmek ve özgürlüğü teşvik etmeye devam etmek için çalışıyoruz.”

Haber 2700’den fazla beğeni aldı ve ülkedeki kripto para meraklıları arasında orman yangını gibi yayıldı. Ancak, söylentinin yetkililerin kulaklarına ulaşması, Salinas’ın hayallerini neredeyse öldüren bir uyarıda bulunmaları için yeterli gibi görünüyor.

Ancak bitcoin seven milyarder bu kadar çabuk pes etmiyor. Bir BTC Times yayınına, Merkez Bankası’nın Bitcoin kabul etme planlarını “kapattığını” iddia eden Salinas, arsız ve meydan okuyan bir tavırla yanıt verdi: ” Göreceğiz. “

binance.gif