• BITCOIN/TL
  599020,355
  % 0,69
 • ETHEREUM/TL
  38514
  % 7,23
 • RIPPLE/TL
  10.53
  % 2,71
 • BITCOIN CASH/TL
  5932.52,349
  % 4,06
 • LITECOIN/TL
  1912.72
  % 10,13
 • COSMOS/TL
  330.11
  % 4,98
 • CARDANO/TL
  20.49
  % 4,79
 • TETHER/TL
  9.25
  % -0,57

McAfee’nin Nişanlısı: Elon Musk, Kripto Piyasalarını John’dan Daha Büyük Harekete Geçirdi

binance.gif

Siber güvenlik kralı John McAfee’nin nişanlısı Janice McAfee, bir tweet atarak Tesla’nın CEO’su Elon Musk’un tweet’leriyle piyasaları çok daha fazla hareket ettirdiğini söyleyerek John’un “benzer faaliyetlerde bulunduğu için hapishanede olmaması gerektiğini savundu. faaliyetler. ”

Janice McAfee: Musk Piyasaları Çok Daha Fazla Harekete Geçirdi

Elon Musk’ın kripto para piyasası ve işlettiği şirketin (Tesla) ile olan ilişkisinin fark edilmeden gitmediğini söylemeye gerek yok.

Konuyla ilgili dün yorum yapan kişi, John McAfee’nin nişanlısı Janice McAfee idi.

 

Açık olmak gerekirse, tweet’in altındaki sorulardan birine yanıt olarak, “Elon Musk’un hapishanede olması gerektiğini söylemediğini” söyledi. Saçma. Sadece John McAfee’nin iddianamesine göre, benzer faaliyetlerde bulunmakla suçlandığını söylüyorum, bu yüzden Elon eylemlerinden dolayı hapiste olmadığı için John da olmamalı. ”

Belgeye göre, McAfee, kripto para birimi ekibinin danışmanıyla birlikte Manhattan Federal Mahkemesinde dolandırıcılık ve kara para aklama komplo suçlarından suçlandı.

İddiaya göre, McAfee ve Watson, yaygın olarak kullanılan bir sosyal medya platformunu (Twitter okuyun) ve yükselen kripto para birimi piyasasındaki yatırımcılar arasında yalanlar ve aldatma yoluyla milyonlar kazanma hevesini kullandılar. Sanıkların, McAfee’nin Twitter hesabını, gerçek, çıkarcı güdülerini gizlemek için yanlış ve yanıltıcı ifadelerle çeşitli kripto para birimlerini lanse eden yüz binlerce Twitter takipçisine mesajlar yayınlamak için kullandığı iddia ediliyor. McAfee, Watson ve McAfee’nin kripto para birimi ekibinin diğer üyelerinin, dolandırıcılık planlarıyla mağdur ettikleri yatırımcılardan 13 milyon dolardan fazla para kazandıkları iddia ediliyor. Yatırımcılar, yatırım fırsatlarının sosyal medyadan onaylanmasına karşı dikkatli olmalıdır. – Manhattan ABD Savcısı Audrey Strauss dedi.

Yine de Aynı mı?

Elon Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili tweetlerinin piyasayı etkilediği doğru olsa da, eylemlerini John McAfee’nin iddia ettiği şekilde karşılaştırması özellikle farklı.

Birincisi, John McAfee’nin kendisinin ve ekibinin doğrudan fayda sağladığı pompalama ve boşaltma planlarına girerek yasayı çiğnediği iddia ediliyor.

McAfee aleyhindeki iddianamede şöyle yazıyor:

İddiaya göre McAfee ve Watson, sosyal medyayı kendilerine yaklaşık iki milyon dolar kazandıran asırlık bir pompalama ve boşaltma planını uygulamak için kullandılar. Ek olarak, aynı sosyal medya platformunu, ICO adına bu menkul kıymetleri satmak için aldıkları tazminatı yatırımcılara ifşa etmeden ICO ihraççıları adına dijital token satışını teşvik etmek için kullandıkları iddia edildi.

Her durumda, Elon Musk herhangi bir kripto para birimini pek onaylamadı ve Dogecoin hakkındaki tweetleri, etkili olmasına rağmen, yaygın olarak bir şaka olarak algılanıyor.

Üstelik Bitcoin madenciliği verimsizlik üzerine en son yaptığı rant ne Misk yaptığı sadece kamuya açık bilgileri öne sürerek edildi ve ifşa o ishal şirket artık BTC ödemeleri destekleyeceğini.

Tesla, Bitcoin stoklarını SEC’e yaptığı bir dosyada resmen açıkladı ve topluluk, bu alana katılımının farkında.

Dolayısıyla, genel olarak, Janice McAfee her iki erkeğin de fiyatı bir şekilde etkilediği konusunda haklı olsa da, eylemlerini karşılaştırmak ve onları benzer olarak adlandırmak en iyi ihtimalle sorgulanabilir. Bu, topluluğun hakim görüşü gibi görünüyor.

cryptopotato

binance.gif