• BITCOIN/TL
  564718,684
  % -1,46
 • ETHEREUM/TL
  38835
  % -1,19
 • RIPPLE/TL
  10.79
  % -0,03
 • BITCOIN CASH/TL
  2345.18,411
  % -0,76
 • LITECOIN/TL
  1865.31
  % -2,06
 • COSMOS HUB/TL
  217.62
  % -2,84
 • CARDANO/TL
  7.79
  % -0,29
 • TETHER/TL
  20.78
  % 0,56

Max Keiser: Küresel Ekonomi Çöktüğünde Ailenize Yardım Etmek İçin Bitcoin Satın Alın

binance.gif

Bugüne kadar Miami’de gerçekleşen en büyük Bitcoin konferansıyla CryptoPotato , en önde gelen BTC savunucularından biri olan Max Keiser ile konuşma şansı buldu. Röportaj sırasında Keizer raporunun ev sahibi, on yıl önce Prag’daki ilk Bitcoin konferansı, fiyat hareketleri, kripto duyarlılığı ve daha fazlası arasındaki dikkate değer farktan bahsetti.

On Yıl Neler Yapabilir?

On yılı aşkın süredir en tanınmış BTC boğaları arasında yer alan Keizer , 2021 Bitcoin konferansının başlamasından kısa bir süre önce genel ruh hali hakkında konuştu. On yıl önce, Prag’da “teknik adamlar, kodlayıcılar, bilgisayar korsanları tarafından yönetilen – yaklaşık 40 kişi vardı” bu tür ilk etkinliğe gitti.

Resmi rakamların Miami’ye on binlerce insanın katılacağını söylediği şu an ile karşılaştırdı. Ayrıca Keizer, birincil kripto para birimini haftalar içinde 65.000 dolardan 30.000 dolara çıkaran piyasadaki son fiyat düşüşlerinin bile olumlu hisleri değiştiremeyeceğini belirtti.

Uzun vadeli yatırımcılar, madenciler ve kurumlar birikmeye devam ederken, çoğunlukla kısa vadeli sahiplerin çöküş sırasında madeni paralarını terk ettiğini gösteren son raporlara atıfta bulundu . Bu sadece “gerçek oyuncuların burada kalacağını” gösteriyor.

Keizer, Elon Musk, Çin’den gelen FUD , söylentiler ve daha fazlası tarafından caydırılmayacaklarını ekledi. Tam tersi, Bitcoin’in eninde sonunda galip geleceğine ve yeni insanları kendine çekmeye devam edeceğine inanıyor.

Miami Sadece Başlangıç

Keizer, Miami şehri ve Bitcoin yanlısı belediye başkanı Francis Suarez hakkında konuştu. Gibi rapor , Suarez BTC ve Bitcoin göbek içine koşarken kasaba açmak için bile plan karşı son derece olumlu bir yaklaşım sergilemiştir.

Keizer Raporu’nun sunucusu, önümüzdeki yıllarda daha fazla belediye başkanı, senatör ve politikacının yer alacağını kaydetti. Böylece Miami, “federal bir yetki veya kanun” haline gelene kadar yeni bir akımın başlangıcı olacak.

Ayrıca “Bitcoin merkezli” başka bir şehri de – Austin, Teksas – ana hatlarıyla belirtti.

İnsanlara Daha Sonra Yardım Etmek İçin Bitcoin Satın Alın

BTC alanına ana akım medyaya girdiğinde giren perakende yatırımcılardan ve fiyatının hızla arttığından bahseden Keizer, uzun vadeli yatırımcıların henüz onlar için endişelenmemesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, Bitcoin yatırımcılarının en büyük dijital varlıktan ziyade altcoinleri – Shitcoinleri – satın almayı seçenlerle ilgilenmemesi gerektiğini savundu.

BTC sahipleri bunları düşünmek yerine daha fazla pay biriktirmeye odaklanmalıdır. Ardından, “ABD doları ve küresel ekonomi çöktüğünde” arkadaşlarının ve ailelerinin hayatta kalmasına yardım edebilecekler. Bu nedenle yatırımcılar “mümkün olduğunca çok Bitcoin’e sahip olmak isterler. Geriye kalan tek şey bu olacak.”

USD Fiyatına Değil Hash Oranına Odaklanın

Fiyat hedefinin ne olduğu sorusu üzerine, daha önce yıl sonuna kadar 220.000 $ fiyat etiketi öngören Keiser, hodlers’ın aslında hash oranının zamanla nasıl büyüdüğüne daha fazla odaklanması gerektiğini söyledi.

Hash oranı, işlemleri doğrulamak için ağa yerleştirilen hesaplama gücü madencilerinin miktarını gösteren ölçümdür. Hash oranı ne kadar yüksek olursa, blok zinciri o kadar sağlam olur.

Birkaç dalgalanmanın yanı sıra, metrik son birkaç yılda etkileyici bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi ve giderek daha fazla madencinin cihazlarını BTC blok zincirinde çalıştırmayı tercih ettiğini gösteriyor.

“Hash oranı çok daha tutarlı bir şekilde daha yüksek bir yönde hareket ediyor. Benim görüşüme göre, bu çok daha önemli bir metrik çünkü Bitcoin’in geleneksel eski sisteme ne ölçüde girdiğini gösteriyor çünkü bu diğer şeylerden enerji alıyor.” – Keizer sonuçlandı.

cryptopotato

binance.gif