• BITCOIN/TL
  742422,621
  % 0,21
 • ETHEREUM/TL
  45931
  % -0,25
 • RIPPLE/TL
  14.15
  % -0,35
 • BITCOIN CASH/TL
  6437.05,104
  % -0,34
 • LITECOIN/TL
  1820.52
  % -0,16
 • COSMOS HUB/TL
  201.54
  % 1,57
 • CARDANO/TL
  7.1
  % 1,88
 • TETHER/TL
  27.41
  % -0,05

Mastercard, Bahamalar’da CBDC Bağlantılı Ön Ödemeli Kartı Kullanıma Sundu

binance.gif

Küresel ödeme işleme devi Mastercard ve dijital ödeme platformu Island Pay, Bahamalar’da CBDC bağlantılı bir ön ödemeli kart başlattı. Ön ödemeli kart, ülkenin merkez bankası dijital para birimi (CBDC) – Sand Dollar ile yüklenecek .

Yakın tarihli bir duyuruya göre , kart sahipleri Kum Dolarını Bahama dolarına çevirebilecek ve bu kartı Bahamalar’da veya Mastercard’ın kabul edildiği dünyanın herhangi bir yerindeki malların ödemesi için kullanabilecek .

Dijital Kum Doları, Bahamalar Merkez Bankası tarafından verilir ve geleneksel Bahama doları ile aynı değeri ve tüketici korumasını taşır.

Geliştirme, ödeme platformu Island Pay tarafından da aynı yorumla karşılandı,

“Bu ortaklık, özel sektörün ve kamu sektörünün en güçlü tüketici koruması ve mevzuata uygunluk düzeylerini sunarken neyin mümkün olduğunu yeniden düşünmesinin bir örneğidir.”

Island Pay, 2018 yılında Bahama hükümeti tarafından bir ödeme sağlayıcısı olarak kayıtlıyken, Sand Doları, dijital para birimi Ekim 2020’de resmi olarak kullanıldıktan sonra Island Pay mobil uygulamasında kullanıcılara sunuldu.

Platform, “Hükümetler, alışveriş yapanlar ve tüccarlar için tamamen yeni bir ödeme şekliyle işlem yapmalarına olanak tanıyan çok daha fazla olasılık yaratıyoruz,” diye ekledi ve ülkenin fiatının dijital bir versiyonunun yapımında nasıl uzun bir yol kat edeceğini vurguladı. Bahamalar daha kapsayıcı bir ekonomi.

Bu ortaklık aynı zamanda Mastercard’ın her türlü ödemeyi mümkün kılmak için uzun vadeli stratejisinin bir parçası olacak – Card, ACH ve blockchain tabanlı.

Aslında, dünya çapında 89 blockchain patenti ve dünya çapında bekleyen 285 blockchain uygulamasıyla, ödeme endüstrisinin en büyük blockchain patent portföylerinden birine sahip.

Daha geçen hafta Mastercard , kripto para birimlerini yerel olarak destekleyeceğini duyurdu . Bununla birlikte, Digital Asset & Blockchain, Products & Partnerships Genel Müdür Yardımcısı tarafından açıklığa kavuşturulduğu üzere,

“Tamamen açık olmak gerekirse, günümüzün tüm kripto para birimleri ağımızda desteklenmeyecek. Stabilcoinler yakın geçmişe göre daha düzenlenmiş ve güvenilir olsa da, dolaşımdaki yüzlerce dijital varlığın çoğunun hala uyumluluk önlemlerini sıkılaştırması gerekiyor, bu yüzden gereksinimlerimizi karşılamayacaklar. ”

ambcrypto

binance.gif