• BITCOIN/TL
  1088274,224
  % -0,45
 • ETHEREUM/TL
  58883
  % 0,25
 • RIPPLE/TL
  17.43
  % -0,88
 • BITCOIN CASH/TL
  6401.04,335
  % -0,83
 • LITECOIN/TL
  1999.36
  % -0,85
 • COSMOS HUB/TL
  267.7
  % 0,72
 • CARDANO/TL
  10.81
  % -2,56
 • TETHER/TL
  28.86
  % -0,21

Mark Cuban, Kripto Yatırımı Sıfıra Döndükten Sonra DeFi Düzenlemesi Çağrısı Yaptı

binance.gif

Dün gece milyarder yatırımcı Mark Cuban, TITAN adlı bir kripto para biriminin ani çöküşünden “ darbeye uğradığını” söyledi; token , birkaç saat içinde değerinin neredeyse %100’ünü kaybetti .

Şimdi, portföyünün “küçük” bir yüzdesi olarak nitelendirdiği şeyi kaybettikten sonra, belirli bir itibari para birimine bağlı “istikrarlı” bir değer tutmayı amaçlayan bir kripto para birimi alt grubu olan stablecoin’ler etrafında daha fazla düzenleme çağrısı yapıyor .

 

Titan, DeFi veya “merkezi olmayan finans” başlığı altındaki bir tür yatırım projesi olan Iron Finance’in bir parçasıydı . Bunlar, bankalar veya yatırım yöneticileri gibi aracılara ihtiyaç duymadan kriptonuzu tamamen kod aracılığıyla yöneten programlardır.

Ancak bankalarla ilgili güzel şeylerden biri, kötü oyuncuları caydıran tüketici koruma yasalarına tabi olmalarıdır – DeFi için böyle bir düzenleme yoktur.

Başlangıçta, TITAN’ın çöküşünün, DeFi’de yaygın olan ve anonim geliştiricilerin kullanıcıların fonlarıyla kaçtığı bir tür çıkış dolandırıcılığı olan potansiyel bir “halı çekme” nin sonucu olduğu düşünülüyordu.

Iron Finance o zamandan beri , protokolünde bir “banka kaçakçılığı”nın suçlu olduğunu iddia eden dün geceki olayların otopsisini yayınladı : “Bunun olacağını hiç düşünmemiştik ama oldu. Az önce dünyanın ilk büyük ölçekli kripto bankasını deneyimledik. koş,” yazı okur.

Sebep ne olursa olsun, Iron Finance’in stablecoin’i IRON etrafındaki bir yatırım programından paranın çekilmesine ve TITAN’ın fiyatının 65 dolardan 0.00000003 dolara düşmesine neden oldu.

Cuban, Bloomberg’e yazdığı bir e-postada, “Herhangi bir yeni sektörde, sadece para kazanmaya çalışmak değil, aynı zamanda öğrenmek amacıyla üstlendiğim riskler var .”

“Durağan bir madeni paranın ne olduğunu ve hangi teminatlandırmanın kabul edilebilir olduğunu tanımlayan bir düzenleme olmalı. Her dolar için 1 ABD doları para birimine mi ihtiyacımız var yoksa bizim hazineler gibi kabul edilebilir teminatlandırma seçenekleri mi tanımlamalıyız? [sic]”

Geçen hafta Cuban , TITAN ve Iron Finance ile olan ilişkisi hakkında ” Verim Çiftçiliğinin Parlaklığı, Likidite Sağlama ve Kripto Projelerine Değer Verme ” başlıklı yaklaşık 3.000 kelimelik bir blog yazısı yazdı .

decrypt

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif