• BITCOIN/TL
  743873,340
  % 0,33
 • ETHEREUM/TL
  46126
  % 0,01
 • RIPPLE/TL
  14.23
  % 0,45
 • BITCOIN CASH/TL
  6468.91,476
  % -0,23
 • LITECOIN/TL
  1832.11
  % 1,04
 • COSMOS HUB/TL
  199.95
  % 0,84
 • CARDANO/TL
  7.13
  % 3,30
 • TETHER/TL
  27.42
  % -0,01

Madenciler Şimdi Bitcoin Satıyor mu? İzlenecek 3 Grafik

binance.gif

BTC, 2 aylık konsolidasyon sırasında haftalık kapanış bazında tutulan önemli bir destek seviyesi olan 30 binin altında gün içi düşük bir grafik çizdi.

İyileşmek için mücadele etmesine rağmen, bir eğilim netliğini koruyor, uzun vadeli sahipleri (güçlü eller) ve daha güçlü BTC madencileri satmak yerine birikiyor.

Ayrıntılarda Bitcoin Madencileri

Bitcoin madencileri , piyasadaki en yükselişli varlıklardan biri olarak görülebilir. Bitcoin madenciliği için enerji altyapısı oluşturmak ve hash gücünü toplamak için on milyonlarca dolar olmasa da milyonlarca yatırım yapıyorlar. Tıpkı emtialar gibi, eğer varlık arzu edilirse ve değer kazandığına inanılıyorsa, piyasa katılımcıları onu “maden” etmeye veya biriktirmeye teşvik edilecektir.

Daha az sermayeye sahip küçük madencilerin, bunun gibi daha az ideal zamanlarda satış yapma olasılığı daha yüksektir. Bu madenciler, daha önce çıkarılan BTC’lerini satmadan madencilik faaliyetlerine devam etmek için muhtemelen yeterli net nakde sahip değiller. Tersine, iyi sermayeye sahip daha büyük madenciler, çıkarılan BTC’lerini tutma ve daha yüksek fiyatların satılmasını bekleme yeteneğine sahiptir.

Aşağıdaki grafikte, onchain analisti Wu Blockchain, madenciler tarafından borsalara aktarılan “ortalama” BTC sayısında kısa vadeli bir artış tespit etti. 2021 boyunca, bu ölçüm ortalama 60 BTC ile daha küçük zirveler kaydetti. 17 Temmuz’da ortalama 98.6171 BTC’ye yükseldi ve dikkatli olunduğunun sinyalini verdi.

Bu madenci faaliyeti bir uyarı işareti gibi görünse de, benzer olaylar sırasında BTC fiyatlarına ne olduğuna bakmak önemlidir. Örneğin, 2020’nin 4. çeyreğinde, bu metrik, ortalama 120 BTC’nin üzerine çıkarak birden fazla artış gördü. BTC, Ocak 2021’e kadar 40 bin dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktı.

Madenciler tarafından borsalara aktarılan toplam BTC miktarına bakmak da önemlidir. Aşağıdaki grafikte, madenciler tarafından borsalara aktarılan toplam BTC miktarı, konsolidasyon boyunca 30k ila 40k arasında düşüyor.

BTC Madencileri Satış Yapıyor mu?

Bu, daha büyük ve iyi sermayelendirilmiş madencilerin mevcut fiyatlarla satış yapmayı reddettiğini ve gelecekte daha yüksek fiyatlar beklentisiyle BTC’yi elinde tuttuğunu gösteriyor. Bu, Glassnode’daki madenci net pozisyon değişikliğindeki artışı açıklayabilir.

img3

Küçük madencilerin üzerindeki mali stres göz önüne alındığında, büyük olasılıkla konsolidasyon yoluyla BTC satan kişiler onlar ve BTC 30 bin doların altına düşerse yok olma riskiyle karşı karşıyalar.

Şu anda BTC, çok düşük hacimle 30 bin doların altında gün içi en düşük seviyede, bu da uzun vadeli sahiplerin ve daha büyük madencilerin satış yapmadığının bir göstergesi.

cryptopotato

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif