• BITCOIN/TL
  601552,519
  % 0,32
 • ETHEREUM/TL
  39394
  % 1,57
 • RIPPLE/TL
  10.53
  % -0,27
 • BITCOIN CASH/TL
  6031.78,473
  % 1,76
 • LITECOIN/TL
  1905.8
  % -0,44
 • COSMOS/TL
  330.2
  % -0,14
 • CARDANO/TL
  20.68
  % 0,41
 • TETHER/TL
  9.55
  % 3,45

Madenciler Kripto Paralarını Satmayı Reddederken Kurumlar 620 Milyon Dolarlık Bitcoin Daha Satın Aldı

binance.gif

CryptoQuant, borsalarda depolanan stabilcoinlere ve madencilerin davranışlarına atıfta bulunarak, Bitcoin üzerindeki satış baskısı azalmaya devam ediyor. Aynı zamanda, kurumsal yatırımcılar, varlığın birikimli büyük bölümlerini tutuyorlar, Coinbase’den başka bir büyük geri çekilme önerdi.

BTC Satış Baskısı Düştü

Bu anlatı, CryptoQuant tarafından sağlanan zincir üzerindeki verilerden daha fazla onay aldı. By atıfta borsalarında stablecoins rezervleri bölünmesiyle BTC rezervleri anlam  Stablecoins Oranı “Potansiyel satış baskısı azalıyor” Şirket kaydetti analitiği

Bunun nedeni, ticaret yerlerindeki stabilcoin miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıdır ve bu da yatırımcıların satmak yerine BTC ve diğer altcoinleri satın almalarına yol açabilir.

Ek olarak, madenciler 2021’in başındaki satış çabalarını da durdurdu . Diğer CryptoQuant verileri, bilinen madencilerin adreslerinin yeni dağıtılan bitcoinlerini borsalara aktarmayı bıraktığını ortaya koydu, bu da onlardan gelen satış baskısının da düştüğü anlamına geliyor.

Kurumlar Birikmeye Devam Ediyor

Madenciler BTC varlıklarını satmayı reddediyor gibi görünürken, kurumsal yatırımcılar yalnızca birikim seviyelerini yoğunlaştırdı.

Daha önce bildirildiği gibi , kurumların BTC satın alması için en çok tercih edilen platformlardan biri olan Coinbase’den önemli miktarda para çekme, büyük yatırımcıların davranışını gösteriyor.

CryptoQuant , sadece birkaç saat önce 11.105 bitcoin karşılığında yapılan en büyük ABD merkezli kripto borsasından başka bir büyük transferin ana hatlarını çizdi. Bugünkü fiyatlarla bu miktar 620 milyon doları aşıyor.

Önceki örneklerden alınan tarihsel veriler göz önüne alındığında, birincil kripto para biriminin fiyatı önemli bir artışa hazırlanıyor olabilir.

cryptopotato

binance.gif