• BITCOIN/TL
  1098450,631
  % 0,20
 • ETHEREUM/TL
  60367
  % 2,71
 • RIPPLE/TL
  17.65
  % 0,44
 • BITCOIN CASH/TL
  6441.73,175
  % -0,08
 • LITECOIN/TL
  2022.23
  % 0,04
 • COSMOS HUB/TL
  269.93
  % 0,99
 • CARDANO/TL
  10.97
  % -0,20
 • TETHER/TL
  28.91
  % -0,15

LocalBitcoins Ödeme Yöntemlerine Dogecoin ve Cardano’yu Ekledi

binance.gif

En büyük eşler arası kripto para pazarlarından biri olan LocalBitcoins, Cardano (ADA), Dogecoin (ADA), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve daha fazlasını dahil ederek mevcut ödeme yöntemleri portföyünü genişletti.

LocalBitcoins, Daha Fazla Kripto Ödeme Yöntemi Ekliyor

2012 yılında kurulan LocalBitcoins, bir kripto para birimi eşler arası pazaryeri gibi davranır. Finlandiya, Helsinki merkezli platform, bitcoinler ve son zamanlarda diğer dijital varlıklar için tezgah üstü yerel para birimi ticaretini kolaylaştırıyor.

Şirket , birkaç yeni sanal varlığın eklendiğini duyurdu . Bunlar arasında en yaygın kullanılan iki stabilcoin – Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) ve son zamanlarda en popüler tokenlerden bazıları – Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK) yer alıyor. ve Dogecoin (DOGE).
Firmanın açıklaması, kullanıcılardan gelen bu paralara olan önemli talebi özetledi.

“Sen istedin, biz getirdik! Merakla beklenen bazı altcoinler artık ödeme yöntemleri olarak eklendi!”

Ayrıca LocalBitcoins, PaySera, PAYSEND, Vodafone Cash, Airtel Money ve daha fazlasını içeren yeni ödeme işlemcileri ekledi.

LocalBitcoins’teki Bir Dolandırıcılıktan 136 Bin Dolar Çalındı

Bir P2P kripto pazarı olan LocalBitcoins, yeterli ödeme yöntemlerinden yoksun, mücadele eden ekonomileri olan ülkelerde büyük ölçüde popüler hale geldi. Bunlardan biri de Venezuela, çünkü platformdaki BTC işlem hacmi art arda yıllardır en yüksekler arasında yer alıyor.

Ancak artan ilgi ve kullanım durumları kötü oyuncuları da kendine çekiyor. Yakın tarihli bir rapora göre , Venezuela Bilimsel, Suç ve Suç Soruşturma Birlikleri (CICPC), P2P platformu aracılığıyla 136.000 dolar değerinde bir kripto para hırsızlığı düzenlediği iddia edilen iki kişiyi tutukladı.

Gönderi, faillerin 36 kurbandan fon çaldığını iddia etti. İki adam, Alan Renier Amora Blanco (30) ve Guillermo Alberto Bello Mendoza (28) El Paso bölgesinde gözaltına alındı.

Yetkililer, planın ne kadar süredir faaliyette olduğu konusunda bilgi vermedi. Ancak, CICPC Direktörü Douglas Rico, faillerin kurbanların yasal hesaplarından satın almak zorunda oldukları yeni ve sıcak bir dijital varlık üzerinde yüksek getiri vaat ettikleri dolandırıcılığın doğasını açıkladı. Suçlu, ödemeleri yaptıktan sonra tüm iletişimi kesti.

cryptopotato

binance.gif