• BITCOIN/TL
  1145675,111
  % 0,34
 • ETHEREUM/TL
  62773
  % 0,85
 • RIPPLE/TL
  17.99
  % 0,49
 • BITCOIN CASH/TL
  6566.66,592
  % -0,33
 • LITECOIN/TL
  2074.2
  % -0,87
 • COSMOS HUB/TL
  273.96
  % -1,85
 • CARDANO/TL
  11.32
  % -0,59
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,19

Lepricon Oyunlarını Blockchain’e Aktarıyor

binance.gif

“Oyun, blockchain ana akımını benimseyen ilk uygulama olacak.” Bu nedenle, bu yıl içinde piyasaya sürülecek bir tahmin oyun platformu olan Lepricon’un CEO’su ve Kurucusu Joshua Galloway, diyor.

Haklı olabilir. Merkezi olmayan finans ekosisteminde patlayıcı bir büyüme var ve kripto para birimleri, bir ödeme veya değer saklama aracı olarak varlıklarını uzun süredir aştı. Bununla birlikte, stake etme, likidite havuzları veya getiri çiftçiliği hakkında Telegram hesabı olmayan biriyle sohbet edin ve muhtemelen boş bakışlar çizeceksiniz.

20 yıllık bir video oyunu endüstrisi tecrübesi, seri girişimci ve inovasyon girişim fonu Plutus VC’nin eski başkan yardımcısı Galloway, blockchain tabanlı uygulamaların benimsenmesini normalleştirecek olan tanıdık deneyimler sunmanın bu olduğunu söylüyor. Önce, oyunları oynamalarını sağlarız. Ardından, platform üzerindeyken, Lepricon’un omurgasını oluşturan DeFi öğelerini yavaşça tanıtabiliriz ” diye açıklıyor.

Lepricon, farklı aktivite katmanları sunar. Bir yandan, hızlı ve oynaması basit olan hiper gündelik tahmin oyunlarında başlangıçta uzmanlaşmış bir oyun platformudur. Öte yandan, farklı tokenlerle stake etme veya takas yoluyla kazanma fırsatı sunan merkezi olmayan bir finans uygulamasıdır. Tüm bunlar, Lepricon’un işletim jetonu L3P tarafından bir arada tutulur. Galloway, “İkisi doğası gereği birbirine bağlıdır, ancak DeFi tarafındaki katılımcıların oyunların katılımcıları olması gerekmez ve bunun tersi de geçerlidir” diyor.

Bu noktada Galloway, Lepricon değer önermesinin iki ek bileşenini daha tanıtmak istiyor. Birincisi, Lepricon’un zaman içinde Merkezi Olmayan Otonom Organizasyona geçeceği. Plan, L3P sahiplerinin önerilerde bulunabilmeleri ve ekonomik parametreler üzerinde oy kullanabilmeleri içindir.

İkincisi, Lepricon’un, İrlandalı temasına devam ederek Shamrock adını verdikleri itibar sisteminde hem koleksiyon hem de statü kanıtı olarak fungible tokenleri veya NFT’leri kapsamlı bir şekilde kullanacak olmasıdır. “İlk NFT’mize Genesis denir ve en yüksek statü seviyemizi temsil eder. Likidite havuzlarımıza giren ilk katılımcılar için sadece 77 tane basacağız. Genesis sahipleri, tüm Lepricon platformunda birçok avantaja sahip olacak. “

Galloway, Lepricon deneyimini şöyle özetliyor: “Lepricon’da oynayabilir, kazanabilir, takas edebilir, tahmin edebilir, fon sağlayabilir ve tahsil edebilirsiniz. Tüm bu aktiviteler L3P kullanıyor ve hepsi daha fazla L3P kazanma şansı sunuyor. “

Lepricon için en büyük zorlukların ne olmasını beklediği sorulduğunda, odaklandıkları iki alan sunuyor; deneyim ve teknoloji. “Blockchain’i etkinleştirici bir teknoloji olarak kullanabilirken, bir blockchain şirketi olmadığımızın farkındayız. Biz bir eğlence şirketiyiz. Topluluk katılımcılarımızın çoğu oyun oynamaya gelen oyuncular olacak. Kullanıcı deneyimimiz bu beklentileri karşılamalı ve ilk oyun deneyimlerinin başlaması hızlı ve anlaşılması kolay olmalıdır. ” “Oyun platformunun başarısı, L3P’nin değerini tamamen açık borsa pazarında bir token olarak artıracak” diye ekliyor .

Teknoloji söz konusu olduğunda, Galloway’in birincil endişesi hızdır. Blockchain ağları, düşük işlem hızlarıyla bilinir ve bu, anında erişim ve ödüller sunan bir oyun platformu için büyük bir baş ağrısıdır. Buna cevabı, Lepricon’un Aralık ayında RioDeFi ile Polkadot paraşütü RioChain’i kullanmak için duyurduğu ortaklıklarda yatıyor. O açıklıyor biz RioChain boyunca büyük ölçüde azaltılmış işlem ücretleri saniyede ile 3000’den fazla işlemleri gerçekleştirmek mümkün olacak”. Oyuncularımız atlayabilir ve kazanırsa, yeni L3P’leriyle hemen geri dönebilir. “

Galloway, iki sektör birleşirken oyun ve blok zincirinin geleceği konusunda yükselişe geçti. Oyuncuların yıllardır oyun içi para birimlerini kullandıkları gerçeğini bize hatırlatıyor. Zincir üzerinde var olan dijital para dünyasını anlamak dev bir adım değil. Bunun oyun endüstrisini dönüştürmenin merkezinde olduğunu düşünüyor.

“Oyun içi para birimleri her zaman bir veritabanında saklandı ve yalnızca oyunun içinde var oldu. Başka hiçbir değerleri yoktu ve yayıncı tarafından veya bir sunucu çökmesi durumunda silinebilirlerdi ” diyor. Ancak, bu oyun içi para birimini blok zincirine koyarsanız gerçek değeri olur. Oyuncunun artık oyunda bir görünümü var ve bu da tüm oyun deneyimiyle ilişkisini değiştiriyor. “

O ekliyor “gelecek topluluk tarafından yürütülen ve oyuncu sermayeli oyun ekonomileri olduğunu.”

newsbtc

binance.gif