• BITCOIN/TL
  766119,731
  % 1,22
 • ETHEREUM/TL
  45472
  % -0,49
 • RIPPLE/TL
  14.69
  % -1,28
 • BITCOIN CASH/TL
  6445.1,718
  % 1,84
 • LITECOIN/TL
  1777.37
  % -1,58
 • COSMOS HUB/TL
  192.29
  % -1,69
 • CARDANO/TL
  7.16
  % -0,63
 • TETHER/TL
  27.59
  % 0,03

Kurumsal Talep Hala Artarken Bitcoin 60.000 Dolara Ulaştı

binance.gif

Fiyattaki son artış kısa bir süre sonra geldi Michael Saylor, CEO’su MicroStrategy Incorporated (NASDAQ: MSTR), şirketinin 262 ek Bitcoin satın aldığını açıkladı yaklaşık 15 milyon dolar.

Bitcoin için Kurumsal Talep Hala Yükseliyor

Sadece MicroStrategy, BTC‘nin fiyatını artırmaya yardımcı olmadı. Şu anda kurumsal talep Bitcoin’ e Ocak ayından bu yana düşmedi. Finans sektöründeki birçok kurum şu anda müşterileri için BTC’yi kucaklamanın veya ona bir değer deposu olarak yatırım yapmanın yollarını arıyor.

ABD’deki en büyük özel bankalardan biri,  Goldman Sachs (NYSE: GS) , daha büyük bir giriş fiyat arttıkça Bitcoin’e maruz kalmak isteyen müşterilerin oranı. Finans Direktörü John Walrond’un belirttiği gibi, banka, kurumlar tarafından empoze edilen düzenleyici tarafı tutmaya çalışıyor (örneğin Güvenlik ve Değişim Komisyonu) yatırımcıların talebini de karşılamaya çalışıyor. Şirket, talep artmaya devam ettikçe yatırımcıları için bir Bitcoin Borsada İşlem Gören Fon açma olasılığını da araştırıyor.

Hong Kong merkezli ticaret şirketi Kenetic’in CEO’su Jehan Chu’ya göre, Bitcoin için en büyük destek Çinli bir teknoloji şirketi olan Meitu Inc ile geldi. Firma yatırım Bitcoin’de yaklaşık 40 milyon dolar ve Ethereum, en az 15.000 Ether ve 379 BTC satın alıyor.

Bitcoin, ses engelini 60 bin dolarda test ediyor ve kurumsal yatırım, bir Bitcoin hazine stratejisi yürütmek için en son Çinli internet şirketi Meitu ile ivme oluşturmaya devam ediyor. Dahası, Beeple’ın 69 milyon dolarlık NFT kaydı, kripto paranın gerçek gücünü göstererek perakende ateşine merak ve yakıt ekliyor. Volatilite bekleniyor, ancak üçüncü çeyrekte 100.000 $ seviyelerinde bir düşüş bekleniyor, “- dedi Chu.

Şirket ayrıca işini geliştirmeye yardımcı olmak için blockchain teknolojisini entegre etmeyi planlıyor. Firma, blockchain’in hala erken aşamada olduğunu belirtti. Ancak zamanla, kripto para birimlerinin ve blok zincirinin benimsenmesi, finans endüstrisindeki birçok işletmenin önemli bir parçası haline gelecektir.

Kurul, kripto para birimlerinin değer takdiri için yeterli alana sahip olduğuna ve hazinesinin bir kısmını kripto para birimlerine tahsis ederek, hazinede nakit tutmaya (küresel olarak merkez bankalarının para arzındaki agresif artışlar nedeniyle amortisman baskısına tabi olan) bir çeşitlendirme işlevi görebileceğine inanıyor. yönetimi.

Tasfiye Edilen Pozisyonlarda 100 Milyon Dolardan Fazla

Bitcoin 60.000 $ ‘a yükselirken, kısa pozisyonlarda 100 milyon $’ dan fazlası birkaç dakika içinde tasfiye edildi, Glassnode’un aşağıdaki grafiği gösteriyor:

Benzer şekilde, Bitcoin’in piyasa değeri 1.12 trilyona ulaştı.

coinspeaker

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif