• BITCOIN/TL
  724091,171
  % -1,15
 • ETHEREUM/TL
  43220
  % -1,95
 • RIPPLE/TL
  13.65
  % -1,56
 • BITCOIN CASH/TL
  5643.75,500
  % -2,14
 • LITECOIN/TL
  1715.6
  % -3,27
 • COSMOS HUB/TL
  201.7
  % 1,18
 • CARDANO/TL
  6.7
  % -1,88
 • TETHER/TL
  27.1
  % 0,22

Kripto Yatırımcılarının Mart Ayında Neden Altcoin Almaları Gerekiyor, Ünlü Analist Açıklıyor

binance.gif

Michaël van de Poppe’ye göre, Bitcoin piyasasında büyük bir düzeltme yapılıyor, ancak rakip altcoinlerine iyi haberler getirmeli.

Bağımsız piyasa analisti Cuma günü yayınlanan bir vlogda , BTC / USD döviz kuru risklerinin, haftalık bir zaman diliminde paritenin son yukarıdan aşağıya düzeltmelerinin bir dizisini inceledikten sonra 21 dönemlik basit hareketli ortalamaya düştüğünü söyledi.

Geçmişe bakıldığında, 21-WMA, Bitcoin bir boğa piyasasındayken nihai bir dip görevi görüyor. Fiyat yeşil dalganın üzerinde kalırsa (yukarıdaki grafikte), tüccarların BTC / USD tekliflerini yükseltme olasılığı artar.

Tersine, 21-WMA dalgasının altındaki bir kırılma, pariteyi 2018’in tamamında, 2019’un ikinci yarısında ve Mart 2020’de koronavirüs liderliğindeki küresel piyasa rotası sırasında olduğu gibi bir ayı piyasasına itiyor .

Dip

Bay Poppe, Bitcoin fiyatının 21 WMA’yı tekrar ziyaret edeceğini veya en azından manyetik alanına ulaşmadan keskin bir şekilde geri çekileceğini tahmin etti. Bununla birlikte, uzatılmış bir düzeltme, fiyatın 30.000 dolar ‘a düşmesi anlamına gelecektir.

Bu süreçte Bitcoin , doğrudan etkisi göz önüne alındığında altcoin piyasasını da aşağı çekecektir . Bay Poppe, böyle bir arıza hareketinin, daha sonra tercih ettikleri tokenleri ucuza satın alabilecek tüccarlar için yine de bol miktarda kârlı fırsatlar sağlayacağını belirtti.

Analist, “Bitcoin 21-WMA’da destek bulacak ve tekrar taramaya başlayabilir” dedi. Bu yüzden yazın bir alt sezonumuz olacağını varsayıyorum. Bu, altcoinlerin [Bitcoin dipten geri teptiğinde] sahip olması gereken en iyi özelliktir. Dolayısıyla, Mart genel olarak altcoinlerinizi biriktirmek istediğiniz dönemdir. “

Yukarı yönlü önyargı, Bitcoin’in ortaya çıkan bir finansal varlık olarak uzun vadeli temelleri nedeniyle ortaya çıktı. Tesla’nın, MicroStrategy’s ve Square’in kripto para birimine yatırımı tarafından yönetilen son evlat edinme haberlerinde yaşanan telaş , Wall Street’teki değer deposu anlatısını, özellikle de Federal Rezerv, güvercin politikası rotasında kalmaya kararlıyken, itti.

Bu arada, PayPal, Mastercard ve Bank of New York Mellon gibi firmalar , eski platformlarına kripto etkin özellikler eklediler ve Bitcoin borsası Coinbase’in Nasdaq’ta halka açılma potansiyeli, daha fazla kripto benimseme olasılıklarını daha da artırdı.

Poppe, “Temel olarak, Bitcoin hakkında hiçbir şey değişmedi” dedi. “Özellikle altınla karşılaştırıldığında, hala değerinin düşük olduğu bir varlık.”

Altcoins Patlaması

Bitcoin’in hareketi, kripto para piyasasının geri kalanında nispeten daha büyük dalgalanmalara neden oluyor. Bu, 2020 yılında görüldü ki, küçük hacimli jetonlar , bir yıldan bugüne kadarki zaman dilimlerinde daha yüksek marjlarla Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi . Benzer şekilde, bitcoin piyasasındaki düzeltmeler, altcoinlerde daha geniş düşüşlere neden oldu.

Bu, altcoinlerin, Bitcoin yukarı doğru ilerlerken tüccarlar için karlı fırsatlar sunmasının bir başka nedeni olarak hizmet ediyor.

newsbtc

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif