• BITCOIN/TL
  561931,589
  % -0,92
 • ETHEREUM/TL
  35066
  % -2,39
 • RIPPLE/TL
  10.3
  % -2,81
 • BITCOIN CASH/TL
  5627.5,155
  % -3,97
 • LITECOIN/TL
  1706.54
  % -1,51
 • COSMOS/TL
  300.95
  % -2,62
 • CARDANO/TL
  19.9
  % -1,85
 • TETHER/TL
  9.27
  % -0,43

Kripto Piyasası 2 Trilyon Doların Üzerine Çıktı

binance.gif

Geçtiğimiz yedi gün boyunca vahşi bir yolculuk oldu, ancak bu sefer boğalar üstün geldi ve toplam kripto para birimi piyasa değerini bir kez daha 2 trilyon doların üzerine çıkardı.

Bitcoin’le başlayalım. Hafta boyunca neredeyse %14 arttı ve şu anda önemli 200-MA direncini bir kez daha yaklaşık 46.7 bin dolar seviyesinde test ediyor. Birkaç gün önce bunu ihlal edemedi ve bu da piyasayı kısa vadeli bir düzeltmeye sevk etti.

Bununla birlikte, boğalar herhangi bir ciddi kaybı önledi ve bir günden kısa bir süre sonra aşağı yönlü baskının ardından fiyat tekrar olumlu bir duruma geldi. Ayrıca kayda değer zincir içi metriklerin bu toparlanmayı desteklemeye devam ettiğini ve gelen önemli bir satış baskısı belirtisi göstermediğini belirtmek de önemlidir.

Pazarın geri kalanı da, en etkileyici sanatçılardan birinin Cardano’nun ADA’sı olduğu yeşilde iyi durumda. Kripto para birimi son 7 gün içinde %40’ın üzerinde arttı ve önemli psikolojik ve teknik direnci ikna edici bir şekilde 2 dolardan geçmeye çalışıyor.

Ethereum %14, Binance coin – %17, Ripple – %39 ve DOGE de önemli ölçüde yeşilde ve geçen hafta %36,8 artış gösteriyor.

Şu anki rallinin tüm dünyada ciddi bir düzenleyici belirsizliğin ortasında geldiğini belirtmek de önemlidir. Bu haftanın başlarında, önerilen kripto para birimi raporlama düzenlemeleriyle ilgili önemli bir değişiklik başarısız oldu ve birçok kişinin bunun piyasayı altüst edebileceğine inanmasına neden oldu. Açıkçası, böyle bir etkisi olmadı.

Başka bir felaket olayı, PolyNetwork adlı DeFi protokolünün hacklenmesiydi. Fail , DeFi’nin nispeten yeni gelişen tarihindeki en büyük hack gibi görünen 600 milyon dolardan fazla para kazanmayı başardı . Ancak, bilgisayar korsanının parayı iade etmeyi kabul etmesi ve karşılığında bir ödül bile istememesi nedeniyle işler olumlu bir gelişme gösterdi.

Her durumda, bu toparlanma rallisinin tüm gücüyle devam etmesi için Bitcoin’in 200-MA direncinin çok üzerinde güçlü bir haftalık kapanış grafiği çizmesi önemlidir. Hafta sonu boyunca işlerin nasıl geliştiğini izlemek çok önemli, ancak şu anda göründüğü gibi durum olumlu görünüyor.

Piyasa verileri

Piyasa Değeri: 2014 Milyar Dolar | 24 Saat Cilt: 127B | BTC Hakimiyeti: %43.3

BTC: 46.500 $ (+13.9%) | ETH: 3.228 Dolar (+14.4) | XRP : 1,03$ (+%39)

Grafikler

600 Milyon Dolarlık PolyNetwork Hack: Tam Olarak Neler Oldu ve Yatırımcıların Nelerden Haberdar Olmaları Gerekiyor? DeFi protokolü PolyNetwork bu hafta başlarında istismar edildi . Hacker 600 milyon dolardan fazla para kazandı ama neyse ki parayı iade etmeye karar verdi. İşte tüm çile hakkında bilmeniz gereken her şey.

Ethereum 2 Yıldan Kısa Sürede Zirveye Çıkacak Ama Cardano da İlerliyor: Charles Hoskinson. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Ethereum’un ETH’sinin önümüzdeki iki yıl içinde zirve yapacağını söyledi . Ayrıca Cardano’nun da kayda değer ilerleme kaydedeceğini söyledi.

ABD Senatörlerinin Çekişmeli Kripto Değişikliği Anlaşması Başarısız Oldu (Güncellendi). ABD’den Senatörler başarısız cryptocurrency raporlama düzenlemelerine ilişkin değişiklik üzerinde anlaşmaya. Bu, belirli noktalardaki anlayış eksikliğinin ardından haftanın başlarında netleşti.

Leo Messi’nin PSG’deki İmza Bonusu, Kripto Para Birimi Ödemesini İçeriyor: Rapor. Futbol megastar Lionel Messi aldı takımın fanı belirtecinde PSG yaptığı bonusu bazılarıdır. Bu, yakın tarihli bir rapora göre. Messi’nin FC Barcelona ile olan sözleşmesini devam ettiremeyeceği de belli oldu.

Coinbase, İşlem Ücretlerinden %95, 2 Milyar Dolarlık Rekor 2. Çeyrek Gelirini Görüyor. ABD merkezli önde gelen kripto para borsası Coinbase, ikinci çeyrek gelir raporunu yayınladı . Belgeye göre, borsa, %95’inin işlem ücretlerinden geldiği 2 milyar dolarlık gelirle rekor bir çeyrek oldu.

Bitcoin 2021’in Sonuna Kadar 100.000 Dolara Ulaşabilir: Fundstrat’tan Tom Lee. Tanınmış permabull, Tom Lee, söz konusu COVID-19 virüsünün azalan etkisi bu yılın sonuna kadar o 100.000 $ sürüş olumlu fiyatı Bitcoin en etkileyeceği yönünde. Bu daha iyimser tahminlerden biri.

cryptopotato

binance.gif