• BITCOIN/TL
  561509,359
  % -1,02
 • ETHEREUM/TL
  34979
  % -2,33
 • RIPPLE/TL
  10.24
  % -3,58
 • BITCOIN CASH/TL
  5624.43,684
  % -4,38
 • LITECOIN/TL
  1705.81
  % -1,77
 • COSMOS/TL
  300.03
  % -2,93
 • CARDANO/TL
  19.88
  % -2,07
 • TETHER/TL
  9.25
  % -0,49

Kripto Piyasalarında Keskin Düşüş Devam Ederken, Yatırımcılar Hala Umutlu Görünüyor

binance.gif
Neredeyse tüm para birimlerinde kayıp görüldüğü için küresel kripto pazarı bugün kırmızıya döndü. Küresel olarak, varlıklar, küresel piyasa değerini 950 milyar doların altına alarak sadece % 6 oranında kaybetti.

En büyük kaybedenler yaklaşık % 8 düşüşle Ethereum ,% 8,2 düşüşle Chainlink ve % 12,2 artışla DeFi projesi Synthetix oldu . Aslında, her proje % 1,3’lük bir kazançla etkileyici büyümesini sürdüren Uniswap’in altındaydı . İlk 20’deki (sabit paralar) diğer tüm projeler değer kaybettiğinde fena görünmüyor.

nomics-fiyat-grafik

Ocak ayının başındaki şevk, yatırım için daha düşünceli bir yaklaşıma yol açmış görünüyor. 90’lı yılların başında ayın başında oturmuş olan Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcı güveninin azalmasıyla 70’li yıllara düştü.

Ancak bir kişinin kaybı, başka birinin değeri düşük Bitcoin’i alma fırsatıdır. Duyarlılık daha aşağıya döndükçe, teknik göstergeler satın alma fırsatı olduğunu gösteriyor.

Stokastik göstergede USD karşısında BTC var, bu da aşırı satım pozisyonunun hemen üstünde. Analiz sitesi Market Milk’e göre, Williams% R ve Bollinger Bands grafiklerine bakıldığında da aynısı söylenebilir .

Bitcoin teknik gösterge tablosu

Nitekim, veri toplayıcı site Glassnode tarafından yayınlanan bir rapora göre , Bitcoin ve varlık fiyatlarındaki düşüşün, yatırımcıların varlıklarını zarara uğratmak zorunda kalacakları için daha genel olarak devam etmesi pek olası değil.

Bitcoin’in ASOPR veya Harcanan Çıktı Kar Oranına göre, varlıkların zincirde en son hareket ettiklerinde kar oranının bir ölçüsü, BTC şimdi daha yerleşik bir ritme geri dönüyor.

Raporda, “SOPR’nin düşmesi için, yatırımcıların, piyasanın mevcut şekli göz önüne alındığında olası olmayan zararla satış yapmaya istekli olmaları gerekir” diyor.

btc_asopr-1

Glassnode’ un Korku ve Açgözlülüğü, net Gerçekleşmemiş Kar / Zarar grafiğin ‘ın kendi sürümü, Bitcoin hala bir yatırım varlığı olarak görülüyor. 40.000 dolar ‘dan geri çekilme, teslim olmaktan ziyade konsolidasyon olarak görülüyor.

Bu nedenle, bugün günlük tüccarlar için kötü bir haber olsa da, genel görünüm “kripto dünyasında sadece başka bir gün” gibi görünüyor.

S&P ve Nasdaq yeni rekorlar kırdı

Hem S&P 500 hem de Nasdaq, normal seansın sonunda rekor kapanış zirvelerine ulaştığı için, dün Wall Street’te çifte felaket oldu.

Teknoloji devleri Apple ve Facebook’tan olumlu kazanç raporlarının gelmesi beklenen ralliyi teknoloji hisse senetleri yönlendirdi. Tim Cook’un Apple’ı dün% 2.7, Facebook% 1.28, Microsoft ve Google da yükseldi. Dünün en iyi performansı, günlük işlemlerde% 4,12 değer kazanan Tesla oldu.

Ayrıca, Biden Beyaz Saray’dan geçmesi beklenen 1,9 trilyon dolarlık mali teşvik ile ilgili piyasalarda daha geniş bir olumlu hava var. Biden, kurtarma paketinin boyutu ve kapsamı hakkında daha fazla tartışmaya izin vererek Senato’yu birleştirmeyi planladığından, tasarının muhtemelen Mart ortasına erteleneceğine dair haberler ortaya çıkmış olsa da, görünüm ABD ekonomisi için hala zorlu bir yıla işaret ediyor.

decrypt

binance.gif