• BITCOIN/TL
  724770,482
  % -1,12
 • ETHEREUM/TL
  43237
  % -1,87
 • RIPPLE/TL
  13.72
  % -1,45
 • BITCOIN CASH/TL
  5663.59,251
  % -1,88
 • LITECOIN/TL
  1723.75
  % -2,59
 • COSMOS HUB/TL
  202.4
  % 2,28
 • CARDANO/TL
  6.73
  % -1,41
 • TETHER/TL
  27.12
  % 0,32

Kripto Para Borsası EXMO’ ya İkinci DDoS Saldırısı

binance.gif

İngiltere merkezli bir kripto para borsası olan EXMO, DDoS saldırısına uğradı. Web sitesi saatlerce kapalı kaldı. Saldırganlar, Aralık ayında borsadan 10 milyon dolar çaldı. İngiltere merkezli kripto para borsası EXMO’nun sunucuları, bu sabah bir DDoS saldırısının ardından kapalıydı. Şirketin bir temsilcisine göre, hizmet yaklaşık üç saat boyunca kullanılamıyordu ve o zamandan beri tekrar çevrimiçi hale geldi.

“EXMO en çalışmalarını devam,” sözcüsü söyledi Şifresini . “Şimdi her şey düzgün çalışıyor. Ne yazık ki, şüphesiz olumlu bir değişime yol açan piyasa faaliyetlerinde bir sıçrama ile birçok olumsuz fenomen de geri döndü. Karşılaştığımız DDoS, bunlardan sadece biri. ”

Saldırının “web sitesi, API, Websocket API ve değişim çizelgeleri dahil” şirketin tüm altyapısını etkilediğini açıkladı ve gelecekte bu tür şeyleri önlemek için ek güvenlik önlemlerinin uygulandığını söyledi.

DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) saldırısı, bir web sitesini aşırı yüklemeye ve çevrimiçi etkinliği kesintiye uğratmaya yönelik koordineli bir girişimdir. Bu, kripto alanındaki kötü niyetli aktörler arasında yaygın bir taktiktir: Binance, Bitfinex ve OKEx sitelerinin tümü, deneyimli DDoS saldırılarına sahiptir .

Geçen ay, anonim tarayıcı hizmeti Tor’daki hizmet sorunları, bir tür DDoS saldırısı olarak değerlendirildi.


EXMO, olayın ciddiyeti hakkında çok fazla bilgi paylaşmasa da, bu saldırı, şirketin varlıklarının yaklaşık% 5’ini tüketen bir güvenlik ihlalinden iki aydan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

O sırada analistler, Decrypt’e borsadan 10 milyon doların üzerinde çalınmış olabileceğini söyledi.

EXMO, 2013’ten beri piyasada ve kendisini daha popüler küresel kripto borsalarına rakip olarak tanıtıyor. Web sitesinde yer alan kısa bir ” hakkımızda ” sayfası, muhtemelen bir noktada güncellenmesi gereken “veri sızıntısı ve korsanlığı olmadan altı yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyor”.

decrypt

 

binance.gif