• BITCOIN/TL
  766452,182
  % 1,00
 • ETHEREUM/TL
  45517
  % -0,34
 • RIPPLE/TL
  14.7
  % -1,64
 • BITCOIN CASH/TL
  6431.97,607
  % 1,87
 • LITECOIN/TL
  1780.47
  % -1,49
 • COSMOS HUB/TL
  192.63
  % -1,68
 • CARDANO/TL
  7.16
  % -0,56
 • TETHER/TL
  27.57
  % -0,32

Kripto kullanımının artmasıyla 2021 yılı için Bitcoin (BTC) fiyat analizi

binance.gif

Yatırımcılar kripto para birimlerinin ve temeldeki blockchain teknolojisinin daha yüksek düzeyde benimsenmesinde fiyatlara yöneldikçe Bitcoin (BTC) fiyatı yıl sonuna kadar (YTD) % 86’nın üzerinde arttı.

Tesla, EV’lere ve kripto kullanımına öncülük ediyor

Bitcoin ve kripto para birimi iyi bir tanesine sahip. İyi habere ayak uydurmak zor ama en heyecan verici olanı, geleneksel finans anlatısının kripto para birimi endüstrisinin kötü sözlerinden sadece siberpunklar veya para aklayıcılar için değiştiğini görmektir.

Artık Tesla, Mastercard ve Paypal / Venmo gibi şirketler memnuniyetle karşılanıyor ve müşteri taleplerini karşılıyor. En büyüğü olan Elon Musk’ın Tesla’sı, bu yıl kripto ödemelerini kabul eden ve varlıklarını çeşitlendirmek için Bitcoin’e yatırım yapan ilk mega şirket oldu.

Sonuçta, Elon Musk’ın Dogecoin için Twitter’da reklamını yaparken Tesla yerine Bitcoin satın alması için bir şilin olduğu ortaya çıktı . Bir hatırlatma olarak Tesla, “nakit gelirimizi daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için daha fazla esneklik” sağlamak için 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu .

Bitcoin tamamen entegre hale geldiği anlamına geldiği için endüstri tarafından bu hamle için alkışlandılar. Tesla, geçtiğimiz günlerde Bitcoin varlıklarının bir kısmını satarak 100 milyon dolardan fazla kar elde ettiklerini açıkladı.

“Bitcoin’imin hiçbirini satmadım. Tesla, bilançoda nakit tutmaya alternatif olarak Bitcoin’in likiditesini kanıtlamak için hisselerinin % 10’unu sattı ”dedi.

Financials Follow Suit

Ödeme işleme devi Mastercard, müşterilerinin bu yılın sonuna kadar kripto para biriminde ödeme almalarına izin vermek için harekete geçti.

Şirket, insanların güvenli dijital para birimleri kullanarak işlem yapmasını kolaylaştırmak için adımlar atıyor. “Müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital değeri – geleneksel veya kripto – istedikleri gibi taşımalarını sağlamak için buradayız. Bu senin seçimin olmalı, bu senin paran. ”

En güçlü kripto benimseme dalgasının finans şirketleri tarafından kolaylaştırılması şaşırtıcı değil. Ülkenin en eski bankası olan Bank of New York Mellon, dijital varlıkların ana akımın bir parçası haline geldiğini fark ediyor ve bir Dijital Varlıklar Birimi’nin oluşturulduğunu duyurdu .

Finansal hizmetleri dijitalleştirme dürtüsü kazanıyor ve büyük ilerlemeye ve kripto para birimi ile bankacılık arasındaki kaçınılmaz yakınlaşmaya tanık oluyoruz. Evercore ISI analisti Glenn Schorr, “Müşteriler geliştikçe, onlarla birlikte gelişmeniz gerekir” dedi. Sen kimsin, ‘Kimse kripto kullanmayacak mı?’

Benzer şekilde, PayPal’ın sahibi olduğu Venmo, 70 milyondan fazla kullanıcı için bir kripto para birimi özelliği eklemeyi düşünüyor. Venmo , 70 milyon müşterisinin % 30’unun zaten kripto veya hisse senedi satın almaya başladığını ve birçoğunun pandemi sırasında başladığını öğrendikten sonra hizmeti kullanıma sunduğunu söyledi .

2021’de izlenecek Bitcoin seviyeleri

Yatırımcılar, büyük şirketler ve kurumsal oyuncular arasında daha yüksek benimseme oranını yansıttığı için, Bitcoin fiyatı yılın başından bu yana% 86’nın üzerinde yükseldi. Bu ayın başlarında bir noktada, BTC fiyatı, yılın başından bu yana neredeyse % 100’lük bir hareketi işaretlemek için 65.000 $ sınırına yakın bir rekor seviyeye ulaştı.

Nisan ayında, Bitcoin fiyatı rekor seviyelere yakın kar alarak daha düşük döndükten sonra % 8,5 düştü. Nisan ayının, fiyat hareketinin 11.000 $ civarında işlem gördüğü Eylül ayından bu yana aylık bazda ilk düşüş kapanışını işaretlemesi muhtemeldir.

Ocak – Nisan hareketine bakıldığında, fiyat hareketi % 50 Fibonacci geri çekilme bölgesini vurmak için çoktan aşağıya döndü. Bitcoin fiyat hareketi için daha aşağı yönlü bir senaryo,% 61,8 Fibonacci geri çekilme çizgisinin yanı sıra yatay çizginin bulunduğu 42.000 $ ‘a daha derin bir düzeltme yapılacağını varsayacaktır.

Daha yüksek, devam eden piyasa düzeltmesi, piyasanın yükselişe geçmesi durumunda hedeflemek için bizi Fibonacci uzatma hatları ile donatıyor. Yukarı taraftaki ilk hedef, aynı zamanda boğalar için güzel bir yuvarlak sayı sunan 70.000 dolarlık işaret bölgesidir.

Daha yükseliş senaryosu altında 76.000 $ ‘dan% 161.8 Fibonacci uzatma hattına doğru ilerliyor olabiliriz. Bitcoin’i kabul eden başka bir büyük şirket veya ilk ABD ETF’nin onaylanması gibi önemli bir temel katalizör, Bitcoin fiyatını bu seviyelerin üzerine çıkarması muhtemeldir.

Özet

Lolli’den Aubrey Strobel, kripto için bu yılın başlangıcını anlamlı bir şekilde özetledi:

Aynı hafta, dünyanın en ilerici şirketi Tesla ve Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon, iş modellerine bitcoin ekledi. Artık kurumların bitcoin’i benimseyip benimsemeyeceği meselesi değil, mesele ne zaman olacağı. Kurumsal yatırımcılar, bitcoin’in sezgisel değerini ve altında yatan mantığı birer birer onaylıyor. ”

invezz

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif