• BITCOIN/TL
  553289,608
  % -2,35
 • ETHEREUM/TL
  38971
  % -1,46
 • RIPPLE/TL
  11.02
  % -3,13
 • BITCOIN CASH/TL
  2348.87,391
  % -2,57
 • LITECOIN/TL
  1878.13
  % -4,73
 • COSMOS HUB/TL
  214.83
  % -5,03
 • CARDANO/TL
  7.56
  % -4,80
 • TETHER/TL
  21.46
  % 1,52

Kraken, Yüksek Tüketici Talebi Nedeniyle ABD’de Cryptocurrency Mobil Uygulamasını Başlattı

binance.gif

Kripto para varlıklarına yönelik hızla artan talep, kıdemli ABD borsası Kraken’i ülkede bir mobil uygulama yayınlamaya itti.

Amerikan borsalarından gelen bir diğer gelişmede Coinbase, banka kartını Apple Pay ve Google Pay ile entegre etti.

Kraken Mobil Uygulaması ABD’ye Geldi

Neredeyse on yıl önce kurulan Kraken, en yeni ve en popüler dijital varlık alım satım platformları arasında yer alıyor. Firmanın en son genişleme girişimi, ABD merkezli perakende yatırımcıların bitcoin ve 50’den fazla diğer dijital varlık ile etkileşime girmesini sağlayacak bir mobil uygulama aracılığıyla geliyor .

Kraken’in Baş Ürün Sorumlusu Jeremy Welch, “Bu tüketici uygulaması, çok daha basitleştirilmiş, kullanımı kolay bir arayüzde daha geniş tüketici benimsemesini desteklemeye yönelik ilk büyük girişimimizdir” dedi.

Yönetici, piyasadaki USD fiyatlarındaki son büyümeye de değindi, bu da sonuçta artan talep ve borsadaki kullanıcılara yol açtı.

“Son beş ay Kraken’de oldukça gerçek dışıydı. Yeni müşterilerde ve tüm zamanların en yükseklerinde bir artış gördük.” – ekledi.

Kraken, ilk olarak Avrupa’da başlatılan uygulamanın “sektördeki en düşük ücretleri” sunacağını iddia etti. Henüz kredi ve banka kartı ödemelerine izin vermese de, kıdemli borsa bu tür hizmetleri yıl içinde sunmayı planlıyor.

Yine de, “mevzuata uyumu sürdürmenin maliyeti” nedeniyle uygulamanın New York ve Washington eyaleti sakinleri tarafından kullanılamayacağını belirtmekte fayda var.

Coinbase Kartı Apple Pay ve Google Pay ile Kullanılabilir

Kraken’in ABD’deki ana rakibi Coinbase de bu hafta önemli bir dönüm noktası belirledi. Şirket , kullanıcıların “evde ve hareket halindeyken kripto harcamak” için Coinbase Kartlarını Apple Pay ve Google Pay ile bağlayabileceklerini duyurdu .

Borsa, banka kartının çeşitli kripto para birimlerinde %4’e kadar geri kazanmaya başlaması için bekleme listesinden “belirli müşterileri davet edecek”. Fırsatı yakalayanlar, Apple Pay ve Google Pay aracılığıyla market, ev ofis ürünleri ve aradaki her şey dahil olmak üzere her türlü günlük alışverişi yapabilecekler.

İlk geri ödeme, Bitcoin’de (BTC) %1 ve Stellar Lumens’te (XLM) %4 olacaktır.

cryptopotato

binance.gif