• BITCOIN/TL
  764295,194
  % 1,52
 • ETHEREUM/TL
  45420
  % -0,24
 • RIPPLE/TL
  14.71
  % 4,13
 • BITCOIN CASH/TL
  6337.23,475
  % -0,49
 • LITECOIN/TL
  1770
  % -2,01
 • COSMOS HUB/TL
  192.55
  % -2,48
 • CARDANO/TL
  7.1
  % -0,98
 • TETHER/TL
  27.57
  % 0,21

Kraken CEO’su, SEC’in XRP’ye Karşı Davası Kripto Borsaları için Büyük Risk

binance.gif

Kraken CEO’su ve kurucu ortağı Jesse Powell, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı davanın kripto borsalarını tehlikeye atabileceğinden korkuyor.

Bu hafta Powell, SEC’in Ripple aleyhine açtığı davayla ilgili endişelerini dile getirmek için Twitter’a gitti ve düzenleyici kurum, ödeme başlangıcının kayıtsız menkul kıymetleri XRP şeklinde bilerek sattığını iddia etti.

Kraken CEO’su , SEC’in dijital ödeme şirketi ile yasal mücadelesinin bir yan etkisi olarak kripto borsalarının risk altında olabileceği konusunda uyardı .

Borsalar için büyük asimetrik risk. SEC’in davasının iyi niyetle olduğunu varsaymak zorundasınız. Yargıçlar kurumlardan yana olma eğilimindedir. XRP’nin bir menkul kıymet olduğu tespit edilirse SEC, borsaların bilmesi gerektiğini söyleyecektir. Güvenli liman bekleyen sonuç, tek amaç ‘test etmek’ olsaydı sorumlu olurdu. “

Powell, açıklamasını, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty’nin Tetragon Financial Group’un firmaya karşı ihtiyati tedbir talebini reddetme yönündeki son kararıyla ilgili olarak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty’nin Twitter mesajına yanıt olarak yayınladı.

Delaware Mahkemesi bulundu SEC henüz XRP bir güvenlik ve dolayısıyla dört açılı en olduğuna karar olmadığını iddia onların Serisi C tercih stok geçerli değil kurtarmak kadar Ripple’ın likit varlıklarını dondurmaya.

Alderoty diyor ki,

“Tetragon’un C Serisi hissedar davasıyla ilgili güncelleme: Yargıç, XRP’nin durumuna ilişkin resmi bir tespit olmadığından Tetragon’un bir menkul kıymet temerrüdünün oluştuğuna dair iddiasının yanlış olduğuna karar verdi …

Tetragon kararı SEC’in @ JohnEDeaton1 davasındaki dosyalanmasıyla birleştiğinde, SEC’in tek taraflı olarak XRP’nin bir ‘güvenlik’ olduğunu belirlediği FUD’yi dinlendirmelidir. Anlaşıldığına sevindim! “

Garlinghouse işaret dört açılı olduğu gibi XRP ve firma aleyhine eylemler getirerek kripto alanı düzenleyen SEC kararı karmaşık ve sonuçsuz yasal savaşlar yol açan karışıklığa neden olabilir.

“Bu nedenle, yaptırım yoluyla yapılan düzenleme bu kadar büyük hasara yol açıyor. SEC, büyük bir yaptırım davası açarak hiçbir şey ‘belirlemediklerini’ kabul ediyor, ancak kripto piyasaları – baskı altında – dosyalamayı böyle yorumlayarak perakende sahiplerine büyük zarar verdi. Ve şimdi SEC, XRP hakkında herhangi bir karar verilmediğini ve kimseden alım satımı / listeden çıkarılmasını istemediğini ya da sipariş etmediğini doğruluyor, bu nedenle perakende sahipleri SEC’i suçlamamalı, bunun yerine – bekle – borsaları suçlamalı!

dailyhodl

binance.gif