• BITCOIN/TL
  553137,351
  % -2,32
 • ETHEREUM/TL
  38968
  % -1,28
 • RIPPLE/TL
  11.02
  % -2,31
 • BITCOIN CASH/TL
  2349.36,369
  % -2,44
 • LITECOIN/TL
  1882.23
  % -4,29
 • COSMOS HUB/TL
  214.99
  % -4,68
 • CARDANO/TL
  7.54
  % -4,66
 • TETHER/TL
  21.45
  % 1,61

Kanadalı Fintech Şirketi 2021 Yılı İçinde 1,2 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Almayı Planlıyor

binance.gif

Kanada merkezli finansal teknoloji şirketi Mogo, Bitcoin’e 1 milyon doların üzerinde ilk kurumsal yatırım yapmayı ve gelecek yıl miktarı artırmayı planlıyor. Kripto dostu fintech firması, BTC’de fon tahsis eden büyük şirketlerin son trendine katıldı.

Mogo, Varlıklarının% 1,5’ini BTC’ye Paylaşacak

Vancouver merkezli fintech şirketi , BTC ile ilgili planlarını bugün erken saatlerde açıkladı . Açıklamada, firmanın 2020 sonu itibariyle toplam varlıklarının% 1,5’ini birincil kripto para birimine tahsis etmeyi planladığı belirtiliyor. Bu 1,2 milyon dolarlık bir ilk yatırım ve 2021 boyunca potansiyel ek alımlar olacaktır.

Böylece, Mogo, kripto para birimiyle ilgili çabalarını ikiye katlayacak. Şirketin dijital varlık şubesi olan MogoCrypto, 2018’de faaliyete geçti. Firma, müşterilerin “Mogo Uygulaması aracılığıyla anında gerçek zamanlı fiyatlarla” BTC ticareti yapmalarını sağladığı için bunu “Kanada’da bitcoin alıp satmanın en kolay yolu” olarak tanımlıyor.

Şirket kısa süre önce üyelerine Mogo’nun ürünleriyle etkileşim kurarak BTC kazanmalarını sağlayan bir bitcoin ödül programı duyurdu. Sonuç olarak, kullanıcılar daha fazla varlık satın almadan bitcoin birikimlerini artırma şansına sahip olurlar.

“Bitcoin’e bir varlık sınıfı olarak güçlü inananlarız ve bu yatırımın, bitcoin yatırımını tüm Kanadalılar için kullanılabilir hale getirme hedefimizle tutarlı olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, küresel olarak benimsenmesi artmaya devam ederken, bitcoin’in önemli uzun vadeli potansiyele sahip hissedarlarımız için çekici bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. ”  Mogo Başkanı ve CFO’su Greg Feller yorumladı.

Bu satırların yazılmasının ardından, Mogo’nun hisselerinin 3.8 dolara yükseldiğini belirtmekte fayda var.

Kurum ve Kuruluşlar Gelmeye Devam Ediyor

BTC’ye planlanan yatırımıyla Mogo, bu yılın ikinci yarısında varlığın önemli kısımlarını biriktirmeye başlayan diğer büyük şirketlere ve kurumlara katılacak.

NASDAQ listesindeki iş zekası devi MicroStrategy , birkaç satın alma ile ilkler arasındaydı. Nihayetinde, Michael Saylor’un şirketi 1 milyar dolardan fazla birincil kripto para birimi satın aldı.

Jack Dorsey Meydanı, 50 milyon dolarlık satın alma ile takip etti. BTC’yi satın alan kurumlar arasında Wall Street behemoth Guggenheim, riskten korunma fonları One River Asset Management ve Ruffer Investment ve sigorta şirketi MassMutual yer alıyor.

cryptopotato

 

binance.gif