• BITCOIN/TL
  1104820,650
  % 0,73
 • ETHEREUM/TL
  60526
  % 2,70
 • RIPPLE/TL
  17.63
  % 0,57
 • BITCOIN CASH/TL
  6442.01,673
  % 0,00
 • LITECOIN/TL
  2033.19
  % 0,48
 • COSMOS HUB/TL
  272.05
  % 0,91
 • CARDANO/TL
  10.96
  % 0,10
 • TETHER/TL
  28.92
  % -0,13

JUST IN: Bitcoin, El Salvador’un Ardından Hindistan’da Varlık Sınıfı Olarak Kabul Edilebilir

binance.gif

Hindistan kripto endüstrisinden çeşitli üst düzey kaynaklara atıfta bulunan The New Indian Express , El Salvador’un Bitcoin‘i tarihsel olarak benimsemesinin, hükümetin Bitcoin’i ülkede bir varlık sınıfı olarak nitelendirmesine yol açtığını bildirdi.

Hintli düzenleyici SEBI, kripto düzenlemesini denetleyecek

El Salvador başkanı, Bitcoin’in ülkede yasal bir ihale olarak kabul edildiğini açıklamasının ardından, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), mevcut kripto para birimi yasağını yeniden gözden geçirmeyi ve kripto düzenlemesini denetlemeyi planlıyor.

Ülkedeki en iyi kripto endüstrisi temsilcileri de yeni düzenleyici kurallar seti hakkında yerel maliye bakanlığı ile görüşüyor ve bakanlık şimdi konuyu araştırıyor.

Kaynaklar, kripto düzenlemesine ilişkin yeni yasa tasarısının muson mevsiminde tartışılmak üzere Parlamentoya çarpmasının muhtemel olduğunu paylaştı.

Kısa bir süre önce, Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para birimlerinin yüksek oynaklığı nedeniyle, borç verenlerin işi sanal para birimleriyle (kripto borsaları) ilgili şirketlerle çalışmasını bir kez daha yasakladı.

Bununla birlikte, El Salvador, Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak yasallaştırıyor ve Meksika gibi davayı takip etmek isteyen diğer Latin Amerika ülkeleri, Hintli düzenleyicilerin fikirlerini değiştirmeyi düşünmelerini sağladı.

Kripto ile ilgili büyük endişeler devam ediyor

RBI başkanı Shakthikanta Das’a göre, kripto para birimleriyle ilgili büyük endişeler devam ediyor.

Bununla birlikte, yeni kripto düzenleme yasası üzerinde çalışan yeni komite, “genel senaryoyu incelemeyi ve ileriye dönük en iyi adımı atmayı” amaçlıyor.

Ayrıca, son zamanlarda, Hindistan’da bir BT ve danışmanlık devi olan Infosys’in başkanı Nandan Nilekani, Hindistan’ı kriptoyu yasal bir ihale olarak (kriptolar çok değişken olduğundan) değil, bir varlık sınıfı, bir emtia olarak yasallaştırmaya çağırdı .

u.today

binance.gif