• BITCOIN/TL
  565136,263
  % -1,29
 • ETHEREUM/TL
  38884
  % -1,87
 • RIPPLE/TL
  10.78
  % 0,13
 • BITCOIN CASH/TL
  2347.39,679
  % -0,70
 • LITECOIN/TL
  1864.21
  % -1,97
 • COSMOS HUB/TL
  217.89
  % -2,65
 • CARDANO/TL
  7.82
  % 0,31
 • TETHER/TL
  20.82
  % 0,84

JP Morgan: BTC’nin 40 Bin Doların Altına Düşmesiyle Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’i Altınla Değiştirebileceklerine İnanıyor

binance.gif

Bankacılık devi JP Morgan’ın analistleri, kurumsal yatırımcıların Bitcoin‘den çekilebileceğini ve birincil kripto para biriminin fiyatı düştükçe görüşlerini tekrar altına çevirebileceklerini belirtti.

Kripto para birimleri için çalkantılı zamanlar, bazı analistlerin bitcoin’in bir değer deposu olarak değerinden şüphe etmesine neden oldu. JP Morgan uzmanlarına göre, son Bitcoin çöküşü tüm finans dünyasına yansıyabilir. Pek çok yatırımcının, geleneksel değer deposu olan altınla değiştirmek için BTC varlıklarını panikle satacağına inanıyor gibi görünüyorlar.

BTC’nin fiyatı 30.000 dolara düşerken, sarı metalin değeri Mayıs ayının başından bu yana% 6 artarak çok cazip hale geldi.

Bununla birlikte, Bloomberg’deki baş emtia stratejisti Mike McGlone, JP Morgan’ın uzmanlarının tahmininden farklı bir tavır aldı. Ayrıca altının boğa koşusunu vurguladı, ancak Bitcoin’in gücüne dayanabileceğini tahmin etti:

“Bir Gold Bull Pazarı. Altının 2020 rekorunun en yüksek seviyesine% 20 indirimi, gördüğümüz gibi metal için bir boğa piyasasının yeniden başlaması için yeterli, ancak değer deposu yeni gelen Bitcoin muhtemelen ters yönde bir rüzgar gibi kalacak. “

JP Morgan için Fikir Değişimi

Bunun onların duruşlarında bir başka u dönüşü olduğunu belirtmekte fayda var. Kasım 2020’de JPM uzmanları , bitcoin ve altın arasındaki rekabetin birincil kripto para biriminin fiyatında 10 kat artışa yol açabileceğini tahmin etti. Bir rapora göre, dev çokuluslu yatırım bankaları fonlarını sarı metal yerine BTC’ye tahsis etmeyi tercih ettiler ve bu da dijital varlığın değerinde büyük bir artışa neden oldu.

Aralık 2020’de başka bir olayda, ABD bankacılık kurumu iki varlık arasındaki ilişki hakkında tamamen zıt düşünceler paylaştı. JPM , kurumsal yatırımcıların altın ETF’lerden birincil kripto para birimine bir servet transferi başlattığını belirtti .

Ayrıca banka analistleri, altından BTC’ye fon tahsis etmenin “milyarlarca nakit transferini temsil edeceğini” vurguladı. Ayrıca, değerli metalin bitcoin nedeniyle zarar göreceğini de iddia ettiler:

Kurumsal yatırımcılar tarafından bitcoin’in benimsenmesi daha yeni başladı, altın için ise kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi çok ilerlemiş durumda. Bu orta ila uzun vadeli tez doğru çıkarsa, altın fiyatı önümüzdeki yıllarda yapısal bir dalgalanmadan zarar görecektir. ”

cryptopotato

binance.gif