• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İşte Bitcoin’in tekrar 50.000 doları aşmadan Önce yapması gerekenler

binance.gif

King jetonunun 50.000 doların altındaki mücadelesi beklenenden daha uzun oldu. İle Bitcoin hala $ 46k ve basın anda $ 49.5k arasında birleştirerek, $ 50k üzerinde hızlı bir sıçrama beklentileri soluk. Söylemeye gerek yok, piyasa aynı etkileri farklı şekillerde görüyor gibiydi.

Yerinde bir soğuma mı?

Bitcoin’in fiyatı, yazı yazılırken, daha kısa zaman dilimlerinde oldukça değişkendi. Bu, haftalık grafikte hala yükselişe ve günlük grafikte neredeyse nötr olmasına rağmen. Şimdi, geçen ayki büyük fiyat artışlarından sonra bir miktar konsolidasyon bekleniyordu . Ancak, en kötüsü gerçekten bitti mi yoksa bu iniş çıkışlar büyüsü devam edecek mi?

Basın zamanında endişe verici bir eğilim, BTC’nin günlük grafikte 200 günlük hareketli ortalamayı bir kez daha test etmesiydi. Önceki rallilerinde 200 günlük hareketli ortalama, Bitcoin fiyatı için bir destek görevi gördü. Aynı şekilde tutunamazsa, daha düşük seviyelere düşmesi beklenebilir.

Bunun dışında, günlük grafikte Bitcoin’in RSI’sındaki bir düşüş, piyasaya sürünen satış baskısının da altını çizdi. Bu satış baskısının etkileri, 19 Haziran’dan bu yana en büyük döviz girişlerinin gerçekleştiği 26 Ağustos’ta piyasada görüldü. Bu düşüş işaretiydi çünkü madeni paralar soğuk odalardan ve dijital cüzdanlardan birincil tasfiye hedefiyle taşınmış olabilirdi.

Düşen fiyat da borsalarda görülen tasfiyelerin veya girişlerin bir yan etkisiydi.

Dahası, bir Santiment tweet’i , son iki günün tüm zamanların en büyük giriş günleri olduğunu kaydetti – Her ikisi de 1.68 milyon BTC’nin borsalara akmasıyla. Bu, haftanın geri kalanında daha fazla oynaklığa neden olabilir.

50 bin doların önündeki zorluklar?

Bitcoin’in MVRV Intraday (30day), çalkantılı piyasa ile uyumlu olan keskin bir düşüş kaydetti. Gösterge, bir aydaki en düşük değerini kaydetti ve bu bulgu, fiyatın geçen ay gördüğü “gerçeğe uygun değerin” altında olduğunun altını çizdi.

Ek olarak, hızdaki keskin bir düşüş, ağ içinde daha az kripto paranın dolaştığını vurguladı. Bu, madeni paranın o zaman aralığında işlemlerde daha az kullanıldığı anlamına geliyordu. Ağdaki daha az işlem ve son birkaç gün içinde aktif adreslerdeki düşüş, BTC’nin 50 bin doları aşmasını bekleyen bazı zorluklardı.

Bitcoin, ilerlemek için daha fazla katılımcıya ve daha fazla eyleme ihtiyaç duyacaktır.

Ayrıca, BTC 200 günlük MA’yı elinde tutarsa, bu iyiye işaret olur. Ancak olmazsa 42.500 dolar ve 40 bin dolar seviyelerindeki destek seviyelerinin dikkatle izlenmesi gerekiyor. Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada, metrikler yüksek oynaklık ile uzatılmış bir konsolidasyon dönemine işaret ediyordu.

ambcrypto

Sorumluluk reddi: Burada ifade edilen fikirler yatırım tavsiyesi değildir yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Her yatırım ve tüm alım satım risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.”

binance.gif