• BITCOIN/TL
  1090308,457
  % 1,07
 • ETHEREUM/TL
  60213
  % 0,82
 • RIPPLE/TL
  17.91
  % -0,38
 • BITCOIN CASH/TL
  6573.63,466
  % 0,89
 • LITECOIN/TL
  2063.37
  % 2,65
 • COSMOS HUB/TL
  260.97
  % 1,23
 • CARDANO/TL
  11.28
  % -0,94
 • TETHER/TL
  28.87
  % 0,00

İsrail İstihbarat Teşkilatı Mossad Kripto Uzmanı Arıyor

binance.gif

Yerel basın, devlet istihbarat teşkilatının finansal teknoloji alanında profesyoneller peşinde olduğunu bildirdi. Bunun nedeni, aracılara anonim ödemeler yapmak veya ekipman satın almak için kripto para birimleri kullanabilmesidir.

Haber, önde gelen İsrail medya kuruluşu Ynet tarafından 8 Ağustos’ta açıklandı . Bir çeviriye göre, kurum ilk kez açıkça kripto para birimleri konusunda uzmanlaşmış birini arıyor.

Mossad BTC kullanacak mı?

Mossad, İsrail’deki istihbarat toplama, gizli operasyonlar ve terörle mücadeleden sorumludur, bu nedenle kriptoya geçiş mantıklıdır.

İş tanımına göre kuruluş, fintech ve dijital para birimleri alanında teknolojik bir lider arıyor. Pozisyon, liderlik, başlatma, planlama ve eşlik eden sistem geliştirme faaliyetlerini içerir ve fintech dünyasında 3 yıllık deneyim gereklidir.

Ajans tarafından aranan diğer pozisyonlar arasında “zorlayıcı ve dinamik bir rol” olarak tanımlanan bir iş danışmanı yer alıyor. Ynet’e göre yayınlanan pozisyonlar sadece bunlar değildi. Mossad ayrıca “planlama, geliştirme, üretim, uygulama, ürün portföyleri yazma, eğitim, ürün metodolojisini yönetme ve karmaşık montajlar için mekanik entegrasyon gerçekleştirme” gibi bir iş için benzersiz mekanik araçlar geliştirebilecek birini istiyor.

Aynı zamanda kameralar alanında uzman bir siber araştırmacı istedikleri için her şey çok James Bond gibi geliyor.

Anonim ödemeler için kripto para birimlerinin kullanılması, tam olarak ABD başta olmak üzere çoğu ülkenin boğmaya çalıştığı şeydir.

Bu hafta sonu tekrar 45 bin dolara dokunan Bitcoin, miksaj hizmetleri de kullanılmadığı sürece bunun için en iyi seçenek olmayacak. Monero (XMR), blok zincirinde yerleşik bu özelliklere sahip olduğu için daha uygun olacaktır. Doğal olarak, istihbarat teşkilatı bunların hiçbirini veya kripto para birimlerinin rapor edilen ilgisinin veya olası kullanımının ne için olacağını belirtmedi.

Kripto Baskınında Hamas Hedefi

10 Temmuz’da CryptoPotato, İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansman Bürosu’nun , terör örgütü Hamas ile bağlantılı olduğu düşünülen 84 kripto adresine el konulmasını emrettiğini bildirdi .

Analiz, İslami terörist grubun Tether, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğerleri dahil olmak üzere çok sayıda kripto para birimi kullandığını ve cüzdanların 7,7 milyon dolardan fazla kripto varlığı aldığını ortaya koydu.

cryptopotato

binance.gif