• BITCOIN/TL
  1088985,430
  % -0,43
 • ETHEREUM/TL
  58913
  % 0,15
 • RIPPLE/TL
  17.42
  % -0,97
 • BITCOIN CASH/TL
  6407.85,683
  % -0,77
 • LITECOIN/TL
  2000.85
  % -0,81
 • COSMOS HUB/TL
  268.06
  % 0,73
 • CARDANO/TL
  10.82
  % -2,66
 • TETHER/TL
  28.86
  % -0,20

İspanyol Bankacılık Devi BBVA, İsviçre’de Bitcoin Ticareti ve Saklama Hizmetlerini Başlatacak

binance.gif

Birkaç ay boyunca testler yaptıktan sonra, büyük İspanyol bankasının İsviçre şubesi Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBCA) kripto para birimi endüstrisi ile ilgili iki hizmeti yayınlamayı planladığını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, yalnızca İsviçre merkezli özel bankacılık müşterileri, Pazartesi – 21 Haziran Pazartesi gününden itibaren bitcoin ve diğer dijital varlıkların ticaretini yapma seçeneğine sahip olacak.

BBVA‘nın ikinci hizmeti, müşterilerinin dijital varlıklarını düzenlenmiş bir platformda saklamasını sağlayacak ve her iki girişim de aynı anda başlayacak.

Bununla birlikte, işletmenin kripto para birimi yatırımlarıyla ilgili herhangi bir fonu tavsiye etme veya aktif olarak yönetme planı yoktur.

BBVA İsviçre CEO’su Alfonso Gomez, bu hizmetlerin uzun bir deneme süresi ve artan müşteri talebinin ardından geldiğini açıkladı.

“Bu kademeli sunum, BBVA İsviçre’nin hizmet operasyonlarını test etmesine, güvenliği güçlendirmesine ve hepsinden önemlisi, yatırımcılar arasında portföylerini çeşitlendirmenin bir yolu olarak kripto varlıkları veya dijital varlıklar için önemli bir istek olduğunu tespit etmesine izin verdi. oynaklık ve yüksek risk.” – ekledi.

Hizmetler ve bir bitcoin yönetim sistemi de bankanın mobil uygulamasında mevcut olacak. Kullanıcılar yatırımlarını gözden geçirmek ve performanslarını takip etmek için kullanabilecekler.

Banka, müşterilerin BTC’yi ve diğer dijital varlıkları Euro veya diğer fiat para birimlerine veya tam tersine çevirmelerini sağlayacak kişiselleştirilmiş bir dijital cüzdan sağlayacak. Süreç, “gecikmeler olmadan ve diğer dijital cüzdanları veya bağımsız brokerleri etkileyen likidite kıtlığı olmadan” otomatik olacak.

cryptopotato

binance.gif