• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İspanya’daki İşletmelerin% 11’i Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

binance.gif

Merkezi olmayan teknolojilerin kullanımı İspanya’da artıyor ve biz sadece kripto para birimlerinden değil, genel olarak blok zincirinden, özellikle de kurumsal amaçlar için bahsediyoruz.

Belediyelerden ve devlet üniversitelerinden şirketlere ve endüstrilere kadar, gittikçe daha fazla işletme, blok zinciri bir şekilde benimsiyor ve ekosistemin çeşitliliğini ve faaliyetini artırıyor.

İş danışmanlığı firması IDC Spain tarafından hazırlanan bir rapora göre, İspanya’daki büyük şirketlerin yaklaşık% 46’sı, güvenliklerini artırmak için blok zinciri ve kriptografik teknolojileri dahil etmekten yanadır.

İspanya’da Blockchain Teknolojilerinin Kullanımı Büyüyor

“İspanya’da Blockchain ve Kriptografik Teknolojilerin Durumu” başlıklı rapor, IDC tarafından teknoloji şirketi REALSEC ile ortaklaşa yayınlandı. İspanyol şirketlerinde blockchain teknolojilerinin nasıl geliştiğini değerlendiriyor ve piyasaya sürülmesinin ilk baskısında kaydedilenlerden daha iddialı rakamlar gösteriyor.

Rapor ayrıca, İspanya’daki 4 şirketten 1’inin blockchain teknolojilerine maruz kaldığını, ancak iş sektörünün% 11’inin aktif olarak bir blok zinciri kullandığını belirtiyor, bu sadece bir buçuk yıl önce kaydedilen% 1’e kıyasla önemli bir büyüme.

Rapor ayrıca, lojistik şirketlerinin% 17’sinin bir blockchain şirketi ile ilişkisi olması veya IoT hizmetleri sağlamasının beklendiğini belirtiyor.

Jesús Rodríguez, Realsec CEO’su söyledi blockchain çözümlerin kullanılması İspanyol endüstrisinde artan bir kabul olmasına rağmen, onun verimliliği üzerinde çalışmalarına halen ihtiyaç olduğunu, şirketinin resmi web sitesinde yayınlanan bir röportajda ve uygulanabilir bir rekabet olarak göstermek diğer merkezi ve daha geleneksel çözümlere karşı.

“Yeni ekonomi, dijital yeniliğe dayalı yeni iş modellerini benimsemeyi dayatıyor. Bu bağlamda 2020 yılında blockchain, maliyetleri ve riskleri azaltmaya katkıda bulunan verimli bir teknoloji ve çok sayıda şirketi bünyesine katmak isteyen ana teknolojik stratejilerden biri olarak algılanmaya başlandı. ”

cryptopotato

binance.gif