• BITCOIN/TL
  765844,246
  % 1,32
 • ETHEREUM/TL
  45426
  % -0,44
 • RIPPLE/TL
  14.69
  % -0,82
 • BITCOIN CASH/TL
  6437.5,281
  % 1,66
 • LITECOIN/TL
  1775.94
  % -1,51
 • COSMOS HUB/TL
  192.07
  % -1,67
 • CARDANO/TL
  7.15
  % -0,57
 • TETHER/TL
  27.56
  % 0,07

İrlanda Merkez Bankası Başkanından Bitcoin İle İlgili Kritik Uyarılar ”Yatırımcılar Tüm Paralarını Kaybedebilir”

binance.gif
Bir Avrupa Merkez Bankası yönetim konseyi üyesi, hafta sonu düzenlediği bir konferansta, Bloomberg ile ilgili bir rapora göre, kripto para yatırımcılarının muhtemelen sıfıra yöneleceğini söyledi .ECB yönetim kurulu üyesi Gabriel Makhlouf, yorumlarının İngiltere hükümetinin Bitcoin ve diğer kripto varlıklar hakkındaki son tavsiyesinin arkasında geldiğini söyledi. Röportajda, “Birleşik Krallık yetkilisinin birkaç hafta önce söylediği gibi, eğer insanlar Bitcoin’e yatırım yapmak istiyorlarsa, tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalıdırlar bu kesinlikle benim görüşüm,” dedi.
 

Makhlouf, 2019’dan beri İrlanda Merkez Bankası‘nın yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Daha önce Yeni Zelanda Hazine Müsteşarlığı görevini yürütmüş ve makroekonomik yapılar, para politikaları ve ekonomik görünümler üzerinde çalışmıştır.

Ancak Bitcoin alanı konusunda iyimser değil. Cuma günü Makhlouf, merkez bankası yöneticilerinin kripto para birimi alanındaki gelişmeleri, özellikle de “düzenleyici rolleri” açısından yakından izlemeleri gerektiğini söyledi.

Açıklamasın da:

“İnsanların neden bu tür varlıklara yatırım yaptığından emin değilim, ancak onları açıkça varlıklar olarak görüyorlar ve onları yatırım olarak görüyorlar. Bizim rolümüz tüketicilerin korunduğundan emin olmaktır. “

Bu tür yorumlar, kendi kendini gerçekleştiren bir kehanettir. Hükümet kripto para birimlerinin rolünü tanımıyor, ancak insanlar bildiği için ve milyarlarca dolar sektöre ayrıldığından, kendi başına bir hayat sürüyor.

İngiltere’nin yeni kripto yasaları

İngiltere hükümeti geçen ayın başlarında, gelişen sektöre katılan işletmeler ve yatırımcılar için kripto önerisi hakkında yorum talep ettiği için benzer yorumlar yapmıştı . Kripto para birimlerinin bir deney olarak kaldığını, ancak sabit paralar ve merkezi olmayan finans uygulamaları gibi çeşitli yönlerin ilginç bir gelişme olduğunu kanıtladığını söyledi.

Birkaç olumlu sonuca rağmen Birleşik Krallık hükümeti , Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “yüksek riskli, spekülatif yatırımlar” olduğunu ve bu şekilde muamele görmesi gerektiğini söyledi ve alana yatırım yapan tüketicilerin “tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini” ekledi.

Bununla birlikte, Birleşik Krallık, kripto borsaları ve cüzdan hizmetleri için yatırımcı koruma yasaları ve düzenlemeleri getirme yolunda ilerliyor. Bu, her kripto firmasının zorunlu olarak tutması gereken bir “kripto lisansı” biçimindedir, aksi takdirde işini kaybetme riski vardır.

cryptoslate

binance.gif