• BITCOIN/TL
  1091379,620
  % -0,13
 • ETHEREUM/TL
  59663
  % 1,74
 • RIPPLE/TL
  17.51
  % -0,12
 • BITCOIN CASH/TL
  6400.15,624
  % -0,63
 • LITECOIN/TL
  2007.89
  % -0,65
 • COSMOS HUB/TL
  267.77
  % 1,02
 • CARDANO/TL
  10.87
  % -1,20
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,02

IOST blockchain, HUSD stabilcoin İçin Desteğini Duyurdu

binance.gif

IOS Vakfı kısa süre önce IOST blok zincirinin stabilcoin HUSD’yi desteklemeyi planladığını duyurduğu bir Medium gönderisi yayınladı.

Kullanıcılar HUSD’yi çeşitli şekillerde kullanabilecekler

HUSD, Stable Universal teknoloji firması tarafından yaratılan, USD’ye sabitlenmiş bir stablecoin’dir. Çoğu stabilcoin gibi, 1: 1 USD’ye sabitlendi ve doların istikrarını, duyurunun da işaret ettiği gibi blockchain teknolojisinin verimliliği ile birleştiriyor.

HUSD’yi IOST’a ekleyerek, IOST kullanıcıları çeşitli kullanım durumları için kullanabilecekleri güvenli ve kullanışlı bir varlığa erişebilecekler. Bu kullanım örneklerinden bazıları ticaret, ödemeler, havale, DeFi, ticaret ve daha fazlasını içeriyor.

Vakıf, IOST’un stabilcoin için destek ekleyen ilk halka açık blok zincirleri grubu olacağını ve ayrıca stabilcoini dağıtmak için Ethereum (ETH) dışındaki ikinci proje olacağını belirtti.

Madeni paranın konuşlandırılması hem HUSD hem de IOST için önemli bir kilometre taşı olacak. Şu anda, kripto paranın yeni blok zincirine entegrasyonu son aşamasındadır. İşlem tamamlandıktan sonra, kullanıcılar Stable Universal’da hesaplarını kaydedebilecek, USD’larını yatırabilecek ve IOST blok zincirinde HUSD alabilecekler.

Bundan sonra, madeni para, IOST’un DeFi sektöründe, bir ödeme jetonu, fiat ile kripto arasında bir köprü ve değer deposu olarak kullanılacağı önemli bir role sahip olacak. Stabilcoin olarak HUSD, fiyat dalgalanmalarına karşı bağışıklığı sayesinde kullanıcıların servetlerini korumalarına yardımcı olabilir.

Kullanıcılar ayrıca, IOST’un gelecekteki DEX’leri için yeni likidite havuzlarında yer almak ve blok zincirinde oluşturma ve işlem yapmaya yardımcı olmak için kullanabilecekler.

Son olarak, stabilcoin’in eklenmesi, IOST üzerindeki bir başka büyük kripto sorununu çözüyor. IOST, başlangıçta saniyede 8.000 işlem sunma yeteneği ile ölçeklenebilirlik sorununa bir yanıt olarak ortaya çıktı. Şimdi, dolara sabitlenmiş stabilcoin sayesinde, oynaklığı da ortadan kaldıracak.

invezz

binance.gif