• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

InTheMoneyStocks Başkanı Gareth Soloway: Bitcoin, Son Rallisine Rağmen Sonunda 18 Bin Dolara Düşecek

binance.gif

InTheMoneyStocks’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, bitcoin’in son fiyat artışından etkilenmedi. Birincil kripto para biriminin USD değerinin yakında 50.000-52.000 dolara ulaşacağını, ancak sonunda 18.000 dolara düşeceğini savundu.

Tarih tekerrür mü edecek?

InTheMoneyStocks Başkanı Gareth Soloway, Kitco News için yakın zamanda yapılan bir röportajda , bitcoin fiyatının sonunda büyük bir düşüş yaşayacağını belirtti. Dijital varlığın kısa vadede maksimum 52.000 dolara tırmanacağını tahmin ederken, daha sonra 18.000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor.

“Bitcoin sonunda 18.000 $ işaretine ulaşacak. Kafamda gerçekten soru işareti yok.”

Aynı zamanda bir günlük tüccar olan Soloway, tahminini geçmiş olaylarla açıkladı. Ona göre tarih, tıpkı 2013 ve 2017’de Bitcoin’in birkaç ay boyunca önemli ölçüde toplandıktan sonra düştüğü gibi tekerrür edecekti. Ancak, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 doları geçmeyi başarırsa işler farklı olurdu.

Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinin ve hakimiyetinin o zamanlar mevcut seviyelerinde olmadığını belirtmekte fayda var. Örneğin, Michael Saylor , fiyatı ne olursa olsun, kişisel varlıklarının hiçbirini veya MicroStrategy’nin 100.000’den fazla BTC parasını satmayacağına söz verdi . Bununla birlikte, güneye böyle büyük bir hareket pek olası görünmüyor.

Soloway, altın konusunu da gündeme getirdi. Bitcoin’den daha iyi bir varlık olarak sınıflandırdı. Zaman zaman fiyat düzeltmeleri yapılmasına rağmen, değerli metal her zaman en baskın finansal enstrüman olacak” dedi.

Üst düzey yönetici, büyük şirketlerin dolar varlıklarını dengelemek ve “temelde doların değerini toplu baskıdan korumak” için hem bitcoine hem de altına giderek daha fazla yatırım yapmaya başlayacağını öngörüyor.

Farklı Bakış Açıları

Bitcoin’in oynaklığı ve gelecekteki değeri, yatırımcılar ve analistler arasında her zaman sıcak konuşma konuları olmuştur. Soloway’in görüşü oldukça şüpheci olsa da, birçok kişi son zamanlarda tamamen farklı tahminler paylaştı.

Örneğin, Fundstrat Global Advisors’ın Yönetici Ortağı Thomas Lee , COVID-19’un delta varyantı zirveye ulaştığında bitcoin ve piyasanın hızla yükseleceğine inanıyor . Önümüzdeki aylarda birincil kripto para birimi ticaretini yaklaşık 100.000 $ ‘da görmeyi bekliyor.

İlginç bir şekilde, son tahmini, geçen yıl paylaştığı tahmine çok benziyor. O zamanlar Lee, Bitcoin’in 2021’in sonunda 120.000 dolar değerinde olacağını belirtmişti.

Amerikalı milyarder Tim Draper’dan bir başka yükseliş görüşü geldi. O sözü kripto piyasada dalgalanmalara rağmen, birincil dijital varlık bir yıl süre içinde 250.000 $ isabet söyledi. Draper, çok sayıda büyük şirketin Microsoft, Starbucks, PayPal, Home Depot örneğini izleyeceğine ve bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul edeceğine inanıyor:

“Yaklaşık bir buçuk yıl verin ve perakendecilerin hepsi OpenNode [bitcoin ödeme işlemcisi] üzerinde olacak, böylece herkes bitcoin’i kabul edecek.”

cryptopotato

binance.gif