• BITCOIN/TL
  602878,167
  % 0,30
 • ETHEREUM/TL
  39652
  % 2,84
 • RIPPLE/TL
  10.56
  % 0,11
 • BITCOIN CASH/TL
  6041.34,535
  % 2,53
 • LITECOIN/TL
  1907.62
  % -0,45
 • COSMOS/TL
  334.52
  % 1,66
 • CARDANO/TL
  20.82
  % 1,46
 • TETHER/TL
  9.55
  % 3,13

İngiltere’nin Mali Düzenleyicisi (FCA), Kripto Para Ticareti Hakkında Uyarılarda Bulundu

binance.gif

İngiltere’nin mali düzenleyicisi kısa süre önce kripto ticareti ve yatırıma karşı bir uyarı yayınladı. Ülkenin finansal gözlemcisi, kripto para birimlerini kullanmanın yüksek risklerini ve tehlikelerini vurguladı.

FCA, Kripto Yatırımcılarının Tüm Paralarını kaybedebileceği Konusunda Uyardı

İngiltere şu ana kadar dünyanın en kripto dostu ülkelerinden biri değil ve öyle görünüyor ki durum yakın zamanda değişmeyecek. Ülke, halihazırda bir dizi bankasının, kullanıcılarının hizmetleri aracılığıyla kripto borsalarına para transfer etmelerini yasakladığını gördü, HSBC bankası bunu yapan en son banka oldu.

Bu arada, yetkililer dijital para ticareti yapmanın tehlikeleri konusunda ısrar etmeye devam ediyor. İngiltere düzenleyici FCA (Financial Conduct Authority), kripto tüccarlarının ve yatırımcılarının her şeyi kaybedebileceğini vurguladı.

Düzenleyici, 11 Ocak günü erken saatlerde yeni bir açıklama yaptı ve “ Kripto varlıklarına veya yatırımlara yatırım yapmak ve bunlarla bağlantılı borç verme, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almayı içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yapıyorlarsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdırlar. 

Kripto oynaklığı yatırımcılar için en büyük tehlike

Belirtildiği gibi, FCA, kripto endüstrisinin son haftalarda sergilediği büyük fiyat dalgalanmalarına odaklanıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, tüketicileri korumaya odaklanan düzenleme eksikliğinden ve sunulan ürünlerin karmaşıklığından da endişe duymaktadır.

Büyük dalgalanma hemen hemen her kripto varlığına atıfta bulunabilir, ancak Bitcoin’in en büyük “tehdit” olduğu açıktır. Madeni paranın fiyatı yakın zamanda 40.000 dolar ‘ı geçerek 41.941 dolar’ da ATH’ye ulaştı.

O zamandan bu yana, dünyanın en büyük madeni parası şu anda 34.953 dolar ‘da olan önemli bir düzeltme gördü . Varlıkların karmaşıklığına gelince, bu başka bir kripto para birimi XRP’ye de atıfta bulunabilir. Eski üçüncü en büyük kripto varlığı, kısa süre önce ABD SEC tarafından dava edildi.

Bu arada, yaratıcısı Ripple Labs, yatırımcıları aldatmakla suçlandı ve bu da birçok taraftarını kaybetmesine neden oldu . Aynı zamanda, büyük borsalar XRP’yi önümüzdeki birkaç gün içinde kaldırma planlarını çoktan duyurdu.

invezz

binance.gif