• BITCOIN/TL
  553308,637
  % -2,40
 • ETHEREUM/TL
  38984
  % -1,45
 • RIPPLE/TL
  11.01
  % -3,28
 • BITCOIN CASH/TL
  2348.08,287
  % -2,66
 • LITECOIN/TL
  1878.94
  % -4,69
 • COSMOS HUB/TL
  214.69
  % -5,19
 • CARDANO/TL
  7.55
  % -4,93
 • TETHER/TL
  21.47
  % 1,57

İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin’e Yatırım Yaparsanız Para Kaybetmeye Hazırlanın

binance.gif

İngiltere Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimi yatırımıyla ilgili potansiyel riskler konusunda uyardı. Dijital varlıkların “içsel bir değeri olmadığını” ve onlara yatırım yapan bireylerin çok dikkatli olmaları gerektiğini savundu.

Andrew Bailey, kripto para birimlerinin hızla yükselen fiyatları ile ilgili yakın tarihli bir basın toplantısında , insanları kendilerine fon tahsis ederken son derece dikkatli olmaları konusunda uyardı. İngiltere Merkez Bankası Başkanı, yatırımcıların dijital varlıklarla ilgilenmeleri halinde tüm paralarını kaybetme şansının yüksek olduğunu belirtti:

”Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim. Onları yalnızca tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın. “

Bailey daha da ileri giderek, kripto para birimlerinin herhangi bir “içsel değeri” olmadığını belirtti. Ancak İngiliz yetkili, insanların onlara yatırım yapmaktan korkmadıklarına inanıyor, bu da gelecekte olumlu bir etkiye sahip olabilir:

“İçsel bir değerleri yok. Bu, insanların onlara değer vermediğini söylemek anlamına gelmez, çünkü dışsal bir değere sahip olabilirler. “

Ayrıca Andrew Bailey, “kripto” ve “para birimi” kelimelerini bir araya getirmenin büyük bir hayranı olmadığını da sözlerine ekledi. Ona göre, topluluk “kripto varlıkları” gibi başka ifadeler kullanmalıdır.

Bu, Vali tarafından yılın başından beri ifade edilen ikinci kripto para karşıtı görüş. Rollerini ve başarılarını sorguladı ve finansal piyasalar üzerinde uzun süreli bir etkiye sahip olmayacaklarını söyledi.

Fox Business ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda , BMO Sermaye Piyasaları baş yatırım stratejisti Brian Belski, Andrew Bailey ile çok benzer düşünceleri paylaştı. Yöneticiye göre, Bitcoin bir para birimi veya bir varlık değildir:

“Bitcoin veya kriptonun gerçek değeri nedir? Arazimizden henüz bilmiyoruz ve bir yatırım stratejisi pozisyonundan resmi görüşümüz, bitcoin ve kripto bir varlık olmadığı, bir para birimi olmadığı gerçeği göz önüne alındığında varlık tahsisatınızın bir parçası olmaması gerektiğidir. bir ticaret aracı. “

Belski, Bitcoin’in koşulu ve hızla yükselen fiyatını kabul etti, ancak dijital varlığın ivmeye dayalı bir pazarda yer aldığını da sözlerine ekledi. BTC’nin arz ve talep durumunun neden bir yatırım aracı olarak değerlendirilemeyeceğinin gerçek açıklaması olduğunu söyledi.

cryptopotato

binance.gif