• BITCOIN/TL
  727622,431
  % -0,99
 • ETHEREUM/TL
  43670
  % -1,78
 • RIPPLE/TL
  13.92
  % 0,02
 • BITCOIN CASH/TL
  5806.86,216
  % -1,72
 • LITECOIN/TL
  1738.12
  % -4,93
 • COSMOS HUB/TL
  195.74
  % -4,28
 • CARDANO/TL
  6.8
  % -1,53
 • TETHER/TL
  27.04
  % -0,02

İngiltere Bankası TBS Binance ve Kraken’den Kripto Alımlarını Yasakladı

binance.gif

İngiliz bankaları, güvenlik ve dolandırıcılığa maruz kalma ile ilgili belirli endişeleri öne sürerek müşterilerinin kripto ile ilgilenmesini giderek zorlaştırıyor.

Bir göre raporda İngiliz gazetesi The Times gazetesinde tarafından, TSB bankası bildirildi yaklaşık banka tarafından yönetilen fonlar ile alış kripto gelen müşterilerine yasaklanmasıdır. TSB’nin ülkede faaliyet gösteren kripto borsalarıyla ilgili “aşırı yüksek” bir dolandırıcılık oranından endişe duyduğu bildiriliyor.

TSB, Güvenlik Nedenleriyle Kripto Borsaları ile Bağları Kesiyor Olabilir

Times, TSB’nin Binance ve Kraken aracılığıyla nakit parayla kripto alımını yasaklayacağına dair güvenilir bilgiye sahip olduğunu iddia ediyor. Görünüşe göre bu platformların düşük güvenlik standartları, özellikle e-cüzdan kurulumu olmak üzere dolandırıcıların işlerini kolaylaştırıyor.

Raporlara göre TSB, 15 Mart ile 15 Nisan arasında Binance kullanıcıları tarafından en az 849 dolandırıcılık şikayeti aldı. Banka, Binance ile tüm iletişim girişimlerinin başarısız olduğunu iddia ediyor. Ancak Binance, bankanın güvenlik ekibinden hiç mesaj almadığını söylüyor.

Binance sözcüsü, doğrudan TSB’ye atıfta bulunmadan, borsanın müşterilerinin güvenliği için çalışma taahhüdünü yineledi ve konuya öncelik vermenin şirket politikası olduğunu garanti etti:

“Binance, kullanıcıları dolandırıcılıklardan koruma sorumluluğu konusunda çok ciddi. Bu iddialardan haberdar olduğumuzda hemen harekete geçeriz ve kanun uygulayıcı kurumlarla çalışma konusunda mükemmel bir sicilimiz olur.”

Ancak Kraken çok daha doğrudandı. Kraken’in küresel uyumluluk başkanı Steven Christie, TSB’nin iddialarını reddetti, ancak bu olası yeni elektronik dolandırıcılık salgını karşısında alacakları tutuma atıfta bulunmadı:

“Kraken’in dolandırıcılık olaylarına ilişkin yardım çağrılarına yanıt vermediği iddiasını kategorik olarak reddediyoruz. Kraken, yalnızca 2020’de kolluk kuvvetlerinden gelen 1000’den fazla farklı talebe yanıt verdi. Kraken, kolluk kuvvetleriyle tam uyum içinde çalışır. ”

Yatırımcılar Birleşik Krallık’taki Dolandırıcıların İşlerini Kolaylaştırıyor

Dolandırıcılık raporları, bir kişinin bir dolandırıcılığın kurbanı olması durumunda kaybedilen parayı iade ettiği bir dolandırıcılık koruma hizmeti sunduğu için banka için hassas bir konudur . Banka ayrıca kripto ile ilgili dolandırıcılıklara karşı dikkatli olunmasını istedi .

Şimdiye kadar, TSB bankası Kraken of Binance’e karşı duruşuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı, ancak Birleşik Krallık düzenleyicilerinin kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri denetlemeye olan ilgisi artıyor.

Son zamanlarda, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi tarafından yapılan bir anket , kripto para birimi yatırımcılarının sayısının ve perakendecilerin ortalama kripto para birimi varlıklarının değerinin geçen yıla göre arttığını ortaya koydu.

Bununla birlikte, FCA, kripto para birimleri hakkında zayıf bir anlayışa sahip kişilerin sayısının, onlara yatırım yapmalarına rağmen arttığını da tespit etti.

Bu, dolandırıcıların ve suçluların önceki yıllara göre daha az bilgili olan daha büyük bir potansiyel mağdur havuzundan yararlanmaları için bir üreme alanı sağladığından, kolluk kuvvetleri ve suç önleme kurumları için endişe verici bir gelişmedir.

cryptopotato

binance.gif