• BITCOIN/TL
  1147962,482
  % 0,45
 • ETHEREUM/TL
  62906
  % 0,72
 • RIPPLE/TL
  18
  % 0,37
 • BITCOIN CASH/TL
  6573.84,610
  % -0,17
 • LITECOIN/TL
  2076.3
  % -0,96
 • COSMOS HUB/TL
  273.63
  % -2,29
 • CARDANO/TL
  11.32
  % -0,82
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,11

Hindistan’ın Kripto Para Birimi Ticaretinden Elde Edilen Kazançları Vergilendirmeyi Düşündüğü Bildirildi

binance.gif

Hindistan hükümeti kripto endüstrisine yönelik kararsız yaklaşımını sürdürüyor. Yakın tarihli bir rapor, yetkililerin yakın zamanda tartışılan yasak yerine dijital varlık operasyonlarından elde edilen kazançlara yeni vergilendirme uygulamayı planladığını iddia etti.

Konuya aşina olan kaynaklara atıfta bulunan Economic Times , Hindistan’ın dijital varlık alanına farklı bir yaklaşım getirmeyi düşündüğünü bildirdi .

Yerel vergi dairesi, kripto para ticareti ve yatırımından elde edilen tüm kazançlar için yeni vergi mevzuatı uygulamayı düşünüyor.

Yine de kaynaklar, bunun en kalabalık ikinci ülkenin kripto para birimlerini geçerli bir varlık sınıfı olarak kabul edeceği anlamına gelmediğini söyledi. Hükümet, yerel halk için herhangi bir gelir getiren her faaliyetin vergilendirilmesi gerektiğine inanıyor.

Hindistan, tartışmasız dijital varlık endüstrisi hakkında en tartışmalı görüşlere sahip ülke. Merkez bankası, 2018’de tüm müşterilerinin alanla uzaktan bile ilişkili kişilerle çalışmasını yasaklamıştı.

Yüksek Mahkeme bu kararı 2020’nin başlarında geri aldı, ancak bazı raporlar yerel halkın BTC ve diğer kripto para birimlerine oldukça düşkün olduğunu öne sürse de RBI dijital varlık kullanımına karşı duruşunu sürdürdü .

Bunun yerine, Hindistan Merkez Bankası, halkın kullandığı para birimleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı tercih ediyor. Bu nedenle, vali – Shaktikanta Das – kısa süre önce kurumların yıl sonuna kadar bir merkez bankası dijital para birimi için denemeler başlatacağını doğruladı .

Ayrıca hükümet , büyük yerel pazarda faaliyet gösteren tüm yabancı kripto para borsalarına %18 vergi dahil etmek istedi .

cryptopotato

binance.gif