• BITCOIN/TL
  1089685,623
  % -0,10
 • ETHEREUM/TL
  59041
  % 0,73
 • RIPPLE/TL
  17.53
  % -0,16
 • BITCOIN CASH/TL
  6375.96,341
  % -1,05
 • LITECOIN/TL
  2002.48
  % -0,65
 • COSMOS HUB/TL
  267.33
  % 0,95
 • CARDANO/TL
  10.84
  % -1,70
 • TETHER/TL
  28.88
  % -0,11

Hindistan Özel Kripto Para Birimlerini Yasaklamak İstiyor

binance.gif

Yeni Dehli’deki parlamentonun alt meclisi, Hindistan’daki finansın geleceğini incelemeyi planlıyor. Göre Lok Sabha Bülteni’ne, cryptocurrencies zamanlamaya uygulanır.

Hükümet çok sayıda konuyu ele almayı planlıyor. Bununla birlikte, en önemlisi, 2021 tarihli Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Yasası Yönetmeliği’dir.

Tasarının tartışılması iki ana başlık içerecek. İlki, resmi bir dijital para biriminin oluşturulması olacak. Hindistan Merkez Bankası dijital para birimini çıkaracak.

İkincisi, tasarı aynı zamanda Hindistan’daki tüm özel kripto para birimlerinin yasaklanmasını gerektirecek. Tasarı, kripto para birimlerinin ve kullanıcılarının temelindeki teknolojiyi teşvik etmek için belirli muafiyetlerin dikkate alınacağını belirtiyor.

Hindistan’dan hareket, ülkenin dijital varlıklar konusunda hangi yöne gitmek istediği konusunda birçok tartışmanın ardından geliyor.

Hindistan daha önce blockchain inovasyonunu benimsemeye devam ederken kripto para birimi ticaretini yasaklamayı düşündüğünü belirtmişti .

Hükümet, son zamanlarda dijital varlıkları çevreleyen tartışmalarla çok meşgul. Son zamanlarda, bitcoin işlemlerinde% 18 mal ve hizmet vergisi üzerinde çalıştığını belirtti. Önerilen verginin, 1 milyar dolarlık olası bir vergi geliri getirmesi öngörülüyordu.

Dijital Rupi Dijital Yuan’ı Takip Edecek mi?

Hindistan hangi madeni paraların yasaklanacağını tartışmaya devam ederken, RBI dijital bir Rupi ile ilerlemeye bakıyor gibi görünüyor . Banka, Çin’in izinden bakıyor. Hindistan’ın komşusu başlatıldı 2020’de Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ni (CBDC) . Dijital Yuan, Dünya’da dijital para birimleri başlatan ilk hükümetten biridir. Çin hükümeti ayrıca 2022 yılına kadar geniş bir ölçekte kullanılmak üzere ülke genelinde Dijital Yuan’ı genişletmeye devam edecek gibi görünüyor.

Hindistan’ın kendi CBDC’sini tanıtma arayışı şaşırtıcı değil. PayPal CEO’su Dan Schulman daha önce CBDC’nin benimsenmesi hakkında yorum yapmıştı. O inandığı dünya genelinde ülkeler ile Covid-19 pandemik çözümlerinin hızlandırılması blockchain ve dijital varlık kabulü söyledi. Schulman ayrıca, CBDC’nin benimsenmesinin bir ‘ne zaman’ değilse ‘meselesi olduğunu belirtti.

Hindistan şu anda kripto kullanımı için herhangi bir yarışa liderlik etmiyor. Ancak ülke, blockchain teknolojisinin sunabileceği olanakları açıkça görüyor. Örneğin, Hindistan daha önce blok zinciri ile çalışan bir uzaktan oylama sistemini keşfetmişti .

Ülkenin kripto para birimlerinin bunun için neler yapabileceğinden emin olmadığı açık. Bununla birlikte, hükümetin eski teknolojiyi ve yönetimi iyileştirmek için blockchain teknolojisinin neler yapabileceği konusunda hiçbir şüphesi yok.

beincrypto

binance.gif