• BITCOIN/TL
  566032,666
  % -1,90
 • ETHEREUM/TL
  38946
  % -1,55
 • RIPPLE/TL
  10.83
  % -0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  2355.41,736
  % -1,00
 • LITECOIN/TL
  1884.81
  % -1,41
 • COSMOS HUB/TL
  217.73
  % -3,55
 • CARDANO/TL
  7.79
  % -1,14
 • TETHER/TL
  20.82
  % 0,47

Hash Oranı Haziran’dan Bu yana İki katına çıkarken Bitcoin Ağı Güçlenmeye Devam Ediyor

binance.gif

Çin’in bitcoin madenciliği operasyonları üzerindeki baskısı, madenciler makineleri kapatmaya ve işlerine devam etmek için bölgeden ayrılmaya zorlandıklarından, şüphesiz BTC ağında birkaç kesintiye neden oldu.

Madenciliğin ülke çapında yasaklanmasının ardından geldi. O sırada tüm bitcoin madencilerinin yarısından fazlasının Çin’de ikamet etmesiyle, BTC hash oranı %60’tan fazla düşüşle Haziran ayında bir yılın en düşük seviyesine geriledi. Kabaca iki ay sonra durum değişti ve hash oranı yaklaşık %100 arttı.

Çin Bitcoin’de Kesintilere Yol Açtı

Hash oranı (bilgi işlem gücü), bitcoin blok zincirinde kritik bir güvenlik ölçümüdür. Artan bir hash oranı daha fazla güvenlik anlamına gelir, bu nedenle ağ saldırılara karşı daha dirençlidir ve bunun tersi de geçerlidir.

Satoshi Nakamoto tarafından tasarlandığı gibi, bitcoin protokolü, madencilerin sayısına ve ayarlama sırasında blok zincirindeki bilgi işlem gücüne bağlı olarak her 2.016 blokta bir kendini daha zor veya daha kolay olacak şekilde yeniden ayarlar.

Ama hepsi bu değildi. Başka bir rapor , Çin baskısının zirvesinde, bitcoin ağının tarihteki en yavaş blok üretimini yaşadığını ve madencilerin gelirlerinin önemli bir bölümünü kaybettiğini doğruladı.

Dönem boyunca, 144 taban çizgisi yerine sadece 58 yeni bitcoin bloğu çıkarıldı. Ek olarak, madencilerin geliri Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 milyon dolardan Haziran ayında 13 milyon dolara düştü ve bu da %80’den fazla bir düşüş oldu. bir ay.

Bitcoin’in Hash Oranı İkiye Katlanıyor

Madencilik sektörü Çin baskısından toparlanmaya başladı. Birçok madenci, faaliyetlerine devam etmek için Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri gibi daha dostane bölgelere çoktan göç etti. Böylece Çin’in sahadaki hakimiyetini azalttılar ve bitcoin ağını daha merkezsiz hale getirdiler.

Şimdiye kadar, hash oranı Haziran ayının en düşük seviyesinden bu yana ikiye katlandı. Bitinfocharts’tan alınan veriler, ağdaki bilgi işlem gücünün, iki ay önce kaydedilen kabaca 67 GH/s’lik en düşük seviyelerinden %100’lük bir artışla 130 GH/s’nin üzerine çıktığını gösteriyor.

Madencilerin geliri ve zorluğu gibi BTC blok zincirindeki diğer önemli metrikler de düşüşlerinden sonra toparlanıyor.

Temmuz sonunda 14T’nin altında çok yılın en düşük seviyesine düşen madencilik zorluğu, art arda üç pozitif ayarlamadan sonra şimdi 17.6T’ye yükseldi. Bununla birlikte, metrik, Mayıs ayında kaydedilen en yüksek değerlerden bu yana hala uzun bir yol kat ediyor.

 

binance.gif