• BITCOIN/TL
  720667,411
  % 0,53
 • ETHEREUM/TL
  43691
  % 0,24
 • RIPPLE/TL
  13.66
  % -0,42
 • BITCOIN CASH/TL
  6268.45,705
  % 6,94
 • LITECOIN/TL
  1735.76
  % -0,45
 • COSMOS HUB/TL
  190.88
  % 0,24
 • CARDANO/TL
  6.7
  % -0,21
 • TETHER/TL
  27.32
  % -0,09

Gürcistan’daki Lise Öğrencilerine Kripto Para Eğitimi Verilecek

binance.gif

Georgia Temsilciler Meclisi, eyalet eğitim yetkililerine lise öğrencileri için finansal okuryazarlığa dayalı bir çalışma programını uygulamaya çağıran bir yasa tasarısını kabul etti ve kripto para birimi müfredat listesinde yer alıyor.

Fatura , Gürcistan’ın alt meclisini 8 Mart’ta 169-2 oyla kabul etti. Tasarı altı Cumhuriyetçi aday tarafından desteklendi ve daha fazla görüşülmek üzere Senato’ya gönderildi. Program, onuncu veya on birinci sınıftaki öğrenciler tarafından çalışılacak 16 finansal okuryazarlık alanını özetlemektedir.

Faturanın metni şu şekildedir:

“Eyalet Eğitim Kurulu, lise yıllarında öğrenciler tarafından tamamlanacak kişisel finansal okuryazarlık eğitim programını belirler.”

Kripto para birimi, çek defterini dengeleme, yatırım, para yönetimi, kredi uygulamaları ve vergi değerlendirmeleri gibi daha geleneksel konularla birlikte listede kendini buldu.

Bununla birlikte, kripto’nun 16 denek arasında 16 numaradaki düşük konumu göz önüne alındığında, bu en kapsamlı genel bakış olmayabilir. Ama en azından bu bir başlangıç.

Georgia’nın tasarısı, kripto para biriminin bir lise müfredatına ilk kez dahil edilmesi değil. 2019’da Fransız eğitim bakanlığı lise müfredatına bir Bitcoin ve kripto para birimi modülü uyguladı .

Modül, öğrencilere geleneksel finans dünyasıyla ilgili temel bir kripto para birimi bilgisi vermek için tasarlanmıştır. Modül, öğrencileri “Bitcoin geleceğin para birimi mi?”, “Bitcoin Euro’nun yerini alabilir mi?” Gibi soruları yanıtlamaya itti. ve “Para biriminize güveniyor musunuz?”.

Ve bunu göstermeye, kripto hakkında bilgi edinmek için asla çok erken Uluslararası Kadınlar Günü , bir üç yaşındaki Bitcoin eğitimci Gelecek kripto ve blockchain konferansın çevrimiçi Kadınlara konuştu. Genç eğitimci Lily Knight, görsel sunum için Skittles şekerini kullanan Bitcoin’in sınırlı arzı hakkında bir video yayınladıktan sonra kripto dünyasında yarı viral hale geldi.

cointelegraph

binance.gif