• BITCOIN/TL
  595580,313
  % -3,05
 • ETHEREUM/TL
  39972
  % -1,18
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % -0,45
 • BITCOIN CASH/TL
  5933.26,644
  % -1,76
 • LITECOIN/TL
  1858.93
  % -2,11
 • COSMOS/TL
  347.27
  % 2,04
 • CARDANO/TL
  20.71
  % -1,56
 • TETHER/TL
  9.46
  % -3,31

Güney Kore, Yüksek Riskler Nedeniyle Borsalardaki Altcoin Listelerini İnceleyecek

binance.gif

Altcoinlerin fiyat ve popülaritesindeki önemli artış, Güney Koreli yetkililer arasında endişelere yol açtı. Ülkenin banka birliği, üyelerine kripto borsalarında alım satım için mevcut olan ve hızla artan alternatif koin sayısını araştırmalarını tavsiye etti.

Altcoinler için Güney Kore Uyarısı

Bitcoin yılın başından beri yeşil renkte olsa da, 2021 şimdiye kadar altcoinlere doğru gidiyor. Sadece referans için en çok on beş üzerinden – Çoklu paralar ardışık tüm zamanların en yüksek yol açan son aylarda değer fırlamış işaretlenmiş Sadece geçtiğimiz 24 saat içinde yeni kayıtlar.

Dahası, Dogecoin ve SHIBA INU gibi taklitçiler gibi arkasında çok az değeri olan veya hiç değeri olmayan diğerleri ana aşamaya ulaştıktan sonra çiçek açtı. Çift ve hatta üç haneli getiriler, kitleleri çeken “yeni normal” haline geldi.

Bu trendlerden faydalanan kripto borsaları , yeni sıcak parayı listelemek için acele ediyor . Yerel bir rapora göre, bu Güney Kore’de gerçek bir sorun haline gelmiş gibi görünüyor .

Banka birliğinin yerel borsalarda hızla artan altcoin sayısının yatırımcılar için riskleri artırdığına inandığını bildirdi. Sonuç olarak, üyelerine risklere maruz kalmayı azaltmak için açık bir hareketle bir borsanın alım satım kapasitesini ölçmek için listeleme süreçlerini incelemelerini tavsiye etti.

“Önerdiğimiz kriterlerden biri, dijital varlıkların güvenliği ve bu, bir borsadaki dijital para sayısıyla ölçülebilir. Bir borsa çok fazla dijital varlıkla ilgilenirse, daha fazla risk alır. ” – Kore Bankalar Federasyonu yetkilisi yorumladı.

Kapsam, bitcoin’e kıyasla hızla büyüyen alts ticaret hacmini özetledi. En büyük yerel kripto borsası – Upbit – sadece% 4,26’lık bir BTC işlem hacmi görürken, kalan% 95’in üzerinde altcoinler sorumluydu.

Güney Kore’deki Yönetmelikler

Doğu Asya ülkesi, son zamanlarda kripto para birimi endüstrisi etrafında yasal bir çerçeve oluşturma konusunda oldukça aktif.

Mart ayında yetkililer , şüpheli işlemleri bildirmeyen ve ilgili verileri tutamayan borsalar da dahil olmak üzere tüm sanal varlık hizmetleri sağlayıcıları (VASP’ler) için ağır ceza standartları ve para cezaları öneren yeni bir kural uygulamaya koydu.

Sonuç olarak, OKEx Korea ve Binance Korea dahil olmak üzere bazı ticaret merkezleri Güney Kore şubelerini durdurdu.

Ayrı olarak, ülke kripto ticaretinden elde edilen karlara% 20 sermaye vergisi uygulamayı planlıyor .

cryptopotato

binance.gif