• BITCOIN/TL
  566578,515
  % -1,77
 • ETHEREUM/TL
  38980
  % -1,44
 • RIPPLE/TL
  10.83
  % -0,45
 • BITCOIN CASH/TL
  2357.42,429
  % 0,15
 • LITECOIN/TL
  1886.68
  % -1,67
 • COSMOS HUB/TL
  217.86
  % -3,45
 • CARDANO/TL
  7.79
  % -1,14
 • TETHER/TL
  20.82
  % 0,05

Güney Kore, yasadışı, kripto bağlantılı faaliyetlerde ‘keskin artışı’ frenlemeye hazırlanıyor

binance.gif

Güney Koreli kripto para borsalarına gerekli makamlara kayıt olmak için verilen süre neredeyse bitti. Ülkenin Mali İstihbarat Birimi’ne göre, kapanmanın eşiğindeki borsalara yakından bakıyordu. Mali İstihbarat Birimi, ülkenin mali düzenleyici organı olan Mali Hizmetler Komisyonunun bir parçasıdır.

Düzenleyici gereksinimlere göre, borsaların Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı’ndan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi [ISMS] sertifikası ile birlikte gerçek ad hesaplarına sahip olmaları gerekmektedir. Ancak, tüm kripto borsaları bu gereksinimleri karşılayamayacak ve bu da mağazaların kapanmasına neden olacak.

Gereğince raporlarda , ülkede faaliyet gösteren 63 borsalarında dışında, 24 doğrulanmamış kalmıştır. Mali İstihbarat Birimi, bu borsaların, kullanıcıların hesaplarına park eden paralarıyla uzaklaşmasını engellemek istedi. Yetkililer, 24 Eylül’e kadar FSC’ye kaydolamayan borsaların, kullanıcıları Cuma gününe kadar kapanmaya zorlanmaları konusunda bilgilendirmelerini istedi.

Yetkililere göre, bu tür küçük zamanlı borsalar Banantok, Docoin ve Cocofx’u içerirken, onaylanmamış borsaların kullanıcılarının mevduatlarını kapatmadan veya kaybetme riskinden önce çekmeleri gerekiyor. Ulusal Polis Teşkilatı, bir kapatma dalgasının etkileriyle başa çıkmak için 18 daha büyük yerel güce mektup göndererek her birine “kriptoyla ilgili yasa dışı olaylara adanmış yeni bir ekip” oluşturmalarını söyledi.

Gereğince raporlar , polis gücü önümüzdeki birkaç hafta içinde “bildirilmemiş satış ve zimmet” dahil olmak üzere çeşitli yasa dışı, kripto-bağlantılı faaliyetlere “keskin bir artış olasılığı”, hazırlıklı olan.

Bu arada, kripto borsası devi Upbit , polisin ve internetteki bilgilerin korunmasını denetleyen bir kamu kurumu olan Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı’nın yardımıyla FSC tarafından hala inceleme altındaydı. Upbit’in ardından Bithumb, Coinone ve Korbit gibi diğer büyük borsalar inceleme sürecinden geçecekti.

ambcrypto

binance.gif