• BITCOIN/TL
  1085817,387
  % -1,94
 • ETHEREUM/TL
  58389
  % -2,32
 • RIPPLE/TL
  17.3
  % -2,45
 • BITCOIN CASH/TL
  6382.65,681
  % -1,91
 • LITECOIN/TL
  1998.2
  % -1,66
 • COSMOS HUB/TL
  264.09
  % -1,76
 • CARDANO/TL
  10.76
  % -3,96
 • TETHER/TL
  28.85
  % -0,45

Güney Afrikalı Milyarder: Elon Musk, Bitcoin’in Fiyatını Kendi Menfaati İçin Manipüle Ediyor

binance.gif

Güney Afrikalı milyarder Magda Wierzycka’nın iddiasına göre Elon Musk, kripto para birimi de dahil olmak üzere finansal piyasaları kendi kişisel kazancı için manipüle ediyor. Sygnia’nın kurucusu, son zamanlardaki BTC oynaklığını Tesla’nın CEO’suna da suçladı.

Musk Kişisel Kazançlar İçin Piyasaları Manipüle Ediyor

52 yaşındaki iş kadını, The Money Show’a verdiği bir röportajda , hemşehrisi Elon Musk’ı tartışmalı tweetler yayınlamak ve kripto para piyasasını kasıtlı olarak etkilemek için diğer sosyal medya kanallarında yer almakla suçladı.

Daha önce bildirildiği gibi , Tesla, SpaceX ve The Boring Company’nin CEO’sundan gelen neredeyse her tweet, gerçekten de her iki yönde de önemli fiyat dalgalanmalarına neden oluyor. Varlığı övmeye başladığında, yüksek haber seviyelerine fırladı. Buna karşılık, enerji tüketimini azalttığında, BTC saatler içinde çift haneli rakamlarla düştü.

Wierzycka, Musk’ın eylemlerinin kendi çıkarlarına hizmet etmek için iyi düşünülmüş olduğuna inanıyor. Bu, borsaya kayıtlı bir şirketin başına gelseydi, Musk soruşturulur ve SEC tarafından ciddi şekilde cezalandırılırdı” dedi.

“Bitcoin ve volatilitesinde gördüğümüz şey, çok güçlü ve etkili bir kişinin manipülasyonudur.” – iddia etti.

Fikir değişimi?

Wierzycka, BTC’nin temellerine henüz tam olarak aşina olmadığını kabul etse de, fikir değişikliği anının altını çizdi.

2017/2018 parabolik fiyat artışından sonra, kripto para birimine karşı çıktı ve artık onunla hiçbir ilgisi olmasını istemediği bir lale balonu olarak nitelendirdi. Bu, 18.000 dolara varan fiyatlarla büyük miktarlarda satın aldıktan ve yıl boyunca süren ayı piyasasında önemli bir zararla sattıktan sonraydı.

Bununla birlikte, şu anda varlık hakkında önemli ölçüde daha olumluydu ve “Bitcoin gerçekten şu ya da bu şekilde kalmak için burada” dedi. Bununla birlikte, BTC’nin gerçekten bir değer deposu haline gelmeden önce tek bir kişinin tweet’lerine ve etkileşimlerine bağlı olarak fiyat açısından durması gerektiğine inanıyor.

İlginç bir şekilde, Miami’nin şu anki belediye başkanı Francis Suarez, yakın zamanda Tesla’nın CEO’su ile birincil kripto para birimi arasındaki tartışmalı ilişki hakkında benzer bir görüş dile getirdi .

cryptopotato

binance.gif