• BITCOIN/TL
  594811,551
  % 1,28
 • ETHEREUM/TL
  35915
  % 0,33
 • RIPPLE/TL
  10.26
  % -0,07
 • BITCOIN CASH/TL
  5696.22,681
  % -1,80
 • LITECOIN/TL
  1734.79
  % -2,65
 • COSMOS/TL
  314.31
  % 4,20
 • CARDANO/TL
  19.53
  % -2,98
 • TETHER/TL
  9.3
  % -0,92

Grayscale, CoinCenter’a 1 Milyon Dolar Bağış Yaptı

binance.gif

Önde gelen kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale Investments, kripto ekosisteminde kamusal mahremiyete odaklanan kar amacı gütmeyen düşünce kuruluşuna Coin Center’a 1 milyon dolar bağışladı. Ayrıca Grayscale, Şubat 2021’e kadar 1 milyon dolara kadar olan diğer tüm bağışları karşılama sözü verdi.

Washington, DC’de bulunan Coin Center, kripto para birimi alanındaki ve merkezi olmayan bilgi işlem teknolojisi projelerindeki kamusal sorunları çözmeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir araştırma ve savunuculuk merkezidir. Misyonu, dijital varlık alanının genel anlayışını geliştirmek ve “izinsiz blok zinciri teknolojisini kullanarak yenilik yapma özgürlüğünü koruyan” düzenleyici bir ortamı basitleştirmektir.

Bugün erken saatlerde, Grayscale Investments’ın yeni atanan CEO’su Michael Sonnenshein, şirketinin Kraken tarafından belirlenen bir önceki örneği izlediğini söyleyerek bağışı duyurdu.

Deneyimli ABD borsası, 2018’de 1 milyon dolarlık bağışla yolu açtı. Diğer firmalar takip ettikçe toplam miktar 3 milyon dolara çıktı ve Kraken girişimlerini eşleştirdi.

“Kripto para birimlerinin iyi niyetli bir varlık sınıfı olarak tanınmaya başladığını, daha geniş yatırım topluluğunun ve önemli finansal hizmet kurumlarının katılımının tadını çıkardığını gören bir yılı takip eden bu sektörün büyümesine yatırım yapmak için daha iyi bir zaman olamaz.”

İlginç bir şekilde, Grayscale’in CEO’su, kripto para birimi endüstrisindeki diğer önde gelen isimleri de örneği takip etmeye zorladı. Bu isimlerden bazıları Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Winklevoss ikizleri, MicroStrategy’den Michael Saylor ve Coinbase’den Brian Armstrong idi.

Sonnenshein, ABD Hazinesinin Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) tarafından son zamanlarda önerilen kripto düzenlemelerinde Coin Center’ın “sorunları düzeltmede kilit bir rol” oynadığına dikkat çekti.

Daha önce bildirildiği gibi, ajans, ABD merkezli kripto para birimi işletmelerinin doğrulanmış kimlikleri, müşteri işlemlerinin kayıtlarını ve uygulandığında karşı tarafları belirli eşiklerin üzerinde tutmasını gerektiren bir yasa önerdi.

Potansiyel olarak etkilenen şirketlerin çoğu yeni kurala karşı çıktı. Şimdiye kadar FinCEN , geri bildirim süresini uzatırken, Biden yönetimi incelemesini duraklattı.

Coin Center’ın yönetici direktörü Jerry Brito, bu davaya dahil olmasının yanı sıra , projesinin bağışlanan fonları açık ve destekleyici kripto düzenlemeleri için savaşmak için kullanacağına söz verdi :

“Washington’da herkesin yararlandığı kamu malları olan açık, izinsiz kripto para birimi ağlarının sesinin olmasını sağlamak için varız. Topladığımız fonlar, ekosistemin olgunlaşmaya ve büyümeye devam etmesini sağlamak için ekibimizin elimizden gelen her şeyi yapmasına yardımcı olmak için çok önemlidir. ”

cryptopotato

 

binance.gif