• BITCOIN/TL
  1077741,527
  % -1,09
 • ETHEREUM/TL
  59160
  % -1,30
 • RIPPLE/TL
  17.57
  % -1,93
 • BITCOIN CASH/TL
  6486.27,707
  % -1,49
 • LITECOIN/TL
  2003.37
  % -2,97
 • COSMOS HUB/TL
  278.41
  % 0,33
 • CARDANO/TL
  11.06
  % -2,02
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,15

Google, Google Pay’i Kripto Kullanıcılarına Getirmek için Bakkt ile Ortak Oldu

binance.gif

Dijital varlık pazarı Bakkt, kripto para biriminin kullanılabilirliğini genişletmek için Google ile ortaklık kurdu. Böylece kullanıcılar yakında Bakkt Visa Banka Kartlarını doğrudan Google Pay’e ekleyebilecekler.

Google Pay, Bakkt Kartı ile Buluşuyor

BusinessWire’ın bir basın açıklamasında belirtildiği gibi , kullanıcılar yakında Bakkt Card kripto paralarını doğrudan Google Pay’den harcayabilirler. Bu, Bakkt’ın Visa Banka Kartını bu yılın başlarında piyasaya sürmesinden sonra geldi ve artık müşteriler Google Pay’in kabul edildiği her yerde dijital varlıklar aracılığıyla işlem yapabilecekler.

Bunu yaparken süreç, alıcının hesabına ulaşmadan önce kripto para birimlerini sorunsuz bir şekilde itibari para birimine çevirecektir. Bu şekilde, dijital varlıklar hem çevrimiçi hem de mağazada günlük ürünler için ödeme yapmak için etkin bir şekilde kullanılabilir.

Bakkt ayrıca hizmetlerini önde gelen ABD perakendecilerine ve tüccarlarına pazarlamak için tercih edilen bulut sağlayıcısı olarak Google Cloud’u kullanacak.

Ayrıca Bakkt, platformuna yeni analitik, yapay zeka ve makine öğrenimi araçlarını uygulamak için bulutun araçlarından yararlanacak. Bakkt tüketicileri, bir sadakat ödeme seçeneği olarak bu analizlerden yararlanabilir. Aynı zamanda, şirket ortakları bunları önemli tüketici davranış kalıplarını belirlemek için kullanabilir.

Bakkt CEO’su Gavin Michael, son ortaklığı şirketinin başarısının temsilcisi olarak görüyor:

“Bu ortaklık, tüketicilerin dijital varlıklarından gerçek zamanlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için Bakkt’ın dijital varlık pazarındaki güçlü konumunun bir kanıtıdır. Ek olarak, Google Cloud ile iş ortaklığı yapmak, şüphesiz milyonlarca kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklenebilen, sınıfının en iyisi, yenilikçi bir platform oluşturmaya devam etmemizi sağlayacaktır.”

Bakkt Kripto Kabulünü Genişletiyor

Son ortaklık, Bakkt’ın ABD’deki kripto para birimi kullanım durumlarını genişletme girişiminden sadece biri. Ağustos ayında şirket , Denver’daki seçkin Quiznos mağazalarında bir Bitcoin ödeme pilotu başlatmak için Quiznos ile ortaklık kurdu .

Kuruluş ayrıca Nisan ayında Bitcoin uygulamasının piyasaya sürülmesinin ardından Starbucks ile işbirliği yaptı. O zamandan beri Starbucks müşterileri, uygulamayı kullanarak kartlarını yeniden yükleyebilir.

Google Cloud da destek sağlıyor. Şirket kısa süre önce , Top Shot NFT pazarının yaratıcıları olan Dapper Labs ile, ikincisinin blok zincirini ölçeklendirmeye yardımcı olmak için ortaklık kurdu .

cryptopotato

binance.gif