• BITCOIN/TL
  1098672,301
  % -0,19
 • ETHEREUM/TL
  60363
  % 2,19
 • RIPPLE/TL
  17.65
  % 0,14
 • BITCOIN CASH/TL
  6436.84,368
  % -0,38
 • LITECOIN/TL
  2024.43
  % -0,15
 • COSMOS HUB/TL
  269.95
  % 0,64
 • CARDANO/TL
  10.95
  % -0,75
 • TETHER/TL
  28.9
  % -0,17

FTX’ten Sam Bankman-Fried, Solana’nın 17 Saatlik Kesintisinin Üzücü ve Sinir bozucu olduğunu Söyledi

binance.gif

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Solana’nın (SOL) geçen hafta yaşadığı 17 saatlik ağ kesintisinin hızlı büyümesinden kaynaklandığını belirtti. Ayrıca stabilcoinlerin ekosistemin önemli bir parçası olduğunu söyledi ve ABD düzenleyicilerini onları yasaklamamaya çağırdı.

Solana Çok Hızlı Büyüdüğü İçin Düştü

FTX’in Kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Bloomberg için yakın zamanda yapılan bir röportajda , Solana’nın dijital varlık endüstrisindeki kesintileri ve düzenlemeleri gibi sıcak konulardaki duruşunu paylaştı.

Blockchain projesinin destekçisi olan 29 yaşındaki kripto milyarderi, Solana ağının 17 saatlik çöküşünü “üzücü ve sinir bozucu” olarak nitelendirdi:

“Bunların olması her zaman üzücü, her zaman sinir bozucu.”

Bankman-Fried, SOL’un kesintisine neyin sebep olduğunu açıkladı. Ona göre, ağı kısa sürede hızla genişledi. Bu nedenle, artan aktivite ile baş edemedi. Ancak FTX’in CEO’su, Solana’nın sorunlarını çoktan çözdüğünü belirtti.

“Bunun gerçekten odaklandığı şey, bir blok zincirini kitlesel olarak büyütmeye çalışırken, sonunda mevcut sınırlarını test etmenizdir.”

Yönetici ayrıca, sabit paralar ve kripto para birimi alanına katılımlarıyla ilgili iki kuruş verdi. “Sisteme çok fazla değer kattıklarına ve her şeyle etkileşimi kolaylaştırdıklarına” inanıyor. Bunu akılda tutarak, onları yasaklamak iyi bir fikir olmaz. Bunun yerine, ABD bekçi köpekleri, dijital varlık endüstrisinde çok önemli bir rol oynamaya devam edebilmeleri için onları düzenlemelidir.

Solana’nın Çalkantılı Son Birkaç Ayı

Merkezi olmayan blok zinciri projesi Solana (SOL), son zamanlarda kripto kamuoyunun dikkatini çekti. Bu, büyük bir kısmı Solana’nın blok zincirini kullanan NFT sektörünün patlayıcı büyümesiyle daha da doğru hale geldi.

Ancak, etkileyici genişleme, yukarıda bahsedilen gibi bazı ağ sorunlarına yol açtı. Eylül ayının ortasında, kullanıcılar işlemleri gerçekleştiremediği için Solana saatlerce çöktü . CEO’su – Anatoly Yakovenko’ya göre – kesintiye “Raydium IDO botlarının lansman sırasında jetonları çalmaya çalışması” neden oldu. 17 saatten fazla bir süre sonra, doğrulayıcılar yeniden başlatıldıktan ve mevcut sürüme yükseltildikten sonra Solana faaliyetlerine devam etti.

Bu bir günlük ağ rahatsızlığının yanı sıra, projenin yerel para birimi son birkaç ayda değer kazandı. Tüm zamanların en yüksek seviyesini 210 doların üzerinde kaydettiği Temmuz ortasından 9 Eylül’e kadar on kat fırladı. Ancak şimdi, piyasa genelindeki düzeltme onu 140 dolara indirdi.

cryptopotato

binance.gif