• BITCOIN/TL
  1145353,665
  % 0,29
 • ETHEREUM/TL
  62742
  % 0,67
 • RIPPLE/TL
  17.99
  % 0,39
 • BITCOIN CASH/TL
  6566.47,303
  % -0,52
 • LITECOIN/TL
  2075.22
  % -0,87
 • COSMOS HUB/TL
  274.21
  % -1,96
 • CARDANO/TL
  11.31
  % -0,91
 • TETHER/TL
  28.94
  % 0,02

Fransa Merkez Bankası, Dijital Euro’nun Temeli Olarak XRP’yi Görüyor

binance.gif

PA Australia,  Fransa Merkez Bankası’nın Ripple ve XRP’yi dijital euro ihraç etmek için potansiyel bir platform olarak kullanmayı düşündüğünü belirten bir rapor yayınladı .

CPA Australia, 1886’dan beri dünya çapında 150’den fazla ülkede 166.000’den fazla çalışanıyla çalışan Avustralya’da profesyonel bir muhasebe kuruluşudur.

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler): Karşılaştırmalı Bir İnceleme” adlı bir rapor yayınladılar. Belge, Fransız Merkez Bankası’nın dijital avroyu başlatmak için olası bir temel olarak Ripple ve XRP’yi tartıştığını ortaya koydu.

En büyük iki kripto para birimine de bakıldı. Ancak rapor, Bitcoin’i çok riskli bir takas aracı olarak adlandırıyor. Ethereum’a gelince, merkezi olmayan ve herhangi bir hükümet tarafından kontrol edilemez.

Yine de rapora göre, Avustralya hükümeti Ethereum topluluğu için bir CBDC programı başlatmayı düşünüyor.

Belge, Çin’de ortaya çıkan son küresel salgın nedeniyle dünyanın hızla yeni bir teknolojik gelişme aşamasına girdiğini belirtiyor. Nakit yerine dijital para birimlerinin ve çevrimiçi ödemelerin benimsenmesini teşvik etti – bu da bakterileri bir sahibinden diğerine yayabilir.

 

XRP’den daha iyi ve merkezi bir alternatif olarak bahsediliyor

Rapor, Ripple’den “Ethereum’a alternatif bir platform” ve XRP’den kendi defterinde çalışan bir madeni para olarak bahsediyor ve “Ripple kendi başına bir blok zinciri ağında çalışmıyor”, ancak işlem yapmak için kendi defterine sahip – muhtemelen, XRPL.

Yazarlar, Ripple’ın yüksek merkezileştirme nedeniyle CBDC için bir model olarak birden fazla banka tarafından güvendiğinden de bahsetti.

Ripple ve XRP, CBDC’ler için bir model olarak birçok bankanın güveninin tadını çıkarıyor çünkü oldukça merkezileştirilmiş ve merkezi olmayan ve izinsiz Bitcoin ve Ether’in aksine yalnızca belirli ağ düğümlerinin işlemleri doğrulayabildiği izinli bir ağa dayanıyor.

Belgede ayrıca Fransa Merkez Bankası’nın XRP ve Ripple’ı dijital euro yapmak için potansiyel bir platform olarak tartıştığı belirtildi.

Fransa’nın merkez bankası Banque de France, Ripple / XRP’yi Avrupa’nın merkezi dijital para birimi için olası bir platform olarak açıkça tartıştı.

u.today

binance.gif