• BITCOIN/TL
  1089848,728
  % -0,04
 • ETHEREUM/TL
  59025
  % 0,83
 • RIPPLE/TL
  17.46
  % -0,52
 • BITCOIN CASH/TL
  6404.86,643
  % -0,54
 • LITECOIN/TL
  2003.6
  % -0,48
 • COSMOS HUB/TL
  268.05
  % 0,98
 • CARDANO/TL
  10.81
  % -2,30
 • TETHER/TL
  28.87
  % -0,17

Finansal Dev TP ICAP, Bitcoin Alım Satım ve Saklama Sunmak İçin Fidelity ve StanChart ile Ortak Oldu

binance.gif

Fidelity, saklama hizmetlerini yayınlamasını sağlamak için TP ICAP ile ortaklık kurarak kripto odaklı çalışmalarına devam ediyor. Kurumsal yatırımcılar, bu yılın ilerleyen saatlerinde BTC ticareti yapmak için platformu kullanabilecekler ve gelecekteki planlar arasında ETH’nin eklenmesi de yer alıyor.

1971 yılında kurulan TP ICAP Grubu, geçen yıl itibarıyla yaklaşık 2,5 milyar dolarlık geliri ile en büyük finansal profesyonel aracılar arasında yer almaktadır.

Bir Reuters raporuna göre, kuruluş kripto para birimi alanına girmek için Fidelity’nin kripto para birimi kolu ve Zodia gözetimi – Standard Chartered’ın VC şubesi – ile ortaklık kurdu.

Sonuç olarak, üçlü kurumsal yatırımcılara Bitcoin (BTC) ticareti ve depolama seçeneği sunacak. Ek olarak, daha sonra Ethereum (ETH) eklemeyi planlıyorlar.

Yeni girişim, kripto para ticaretini hisse senetleri, tahviller ve döviz gibi daha geleneksel varlıklarla etkileşime daha yakın hale getirecek.

Açıklamada, platformun bir dijital varlık saklama ağı içeren ticaret sonrası altyapı sunacağı açıklandı. Ayrı olarak, yürütme ve yerleşim sağlayacaktır.

Daha önce, TP ICAP yeni veri ve analitik hizmetleri sunarak dijital varlık alanında parmak uçlarındaydı, ancak bu, kurumsal müşterileri için kripto maruziyeti sağlayan ilk ürün.

“Yatırımcıların bu yeni varlık sınıfına ilgisi son altı ila sekiz ayda çarpıcı bir şekilde patladı. Müşterilerle yaptığımız konuşmaların çoğunda, şu anda var olan modellerin tam tersi olan yürütme yeteneklerinden velayet rollerinin ayrılmasını istiyorlar.” – TP ICAP’nin Dijital Varlıklar Eş Başkanı yorumladı.

Bu ayın başlarındaki başka bir rapora göre , StanChart bu yılın sonlarında kendi kripto para birimi alım satım masasını piyasaya sürmeyi planlıyor.

Öte yandan, Fidelity, kripto para birimi kolu aracılığıyla, bir Bitcoin Endeks Fonu da dahil olmak üzere kripto ile ilgili birçok ürünü piyasaya sürdü .

cryptopotato

 

binance.gif