• BITCOIN/TL
  744167,457
  % 4,09
 • ETHEREUM/TL
  45525
  % 4,55
 • RIPPLE/TL
  13.95
  % 1,64
 • BITCOIN CASH/TL
  6607.63,166
  % 6,83
 • LITECOIN/TL
  1780.85
  % 2,65
 • COSMOS HUB/TL
  196.08
  % 3,56
 • CARDANO/TL
  6.84
  % 2,94
 • TETHER/TL
  27.41
  % 0,39

Fidelity’nin son araştırmasına göre: Kurumsal Yatırımcıların %70’i Gelecekte Kripto Para Satın Almayı Planlıyor

binance.gif

Yakın tarihli bir ankete göre, 10 kurumsal yatırımcıdan 7’si gelecekte dijital varlık satın almayı beklediklerini belirtti. Dahası, katılımcıların yarısından fazlası zaten kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını açıkladı.

Kurumsal Yatırımcılar Sanal Para Birimlerini Seviyor

Finansal hizmetler sağlayıcısı tarafından yapılan bir araştırma – Fidelity Dijital Varlıklar – öğrendim küresel kurumsal yatırımcıların% 50’den fazlasının şimdiden cryptocurrency pazarında kendi zenginlik bazı tahsis ettiğini.

Çoğu yatırımcı, dijital varlıkların son derece değişken yapısını göz ardı etti ve 1.100 katılımcının %70’i gelecekte bir miktar satın alacağını belirttiği için yükselişini sürdürdü.

Sanal varlıklara ilgi gösterenlerin yaklaşık %90’ı, şirketlerinin veya müşterilerinin portföylerinin önümüzdeki beş yıl içinde doğrudan kripto para yatırımları, hisse senetleri veya diğer ürünler içermesini bekliyor.

Anketin dijital ve geleneksel hedge fonları, yüksek net değerli yatırımcılar, finansal danışmanlar, bağışlar ve aile ofislerini içerdiğini belirtmekte fayda var. Fidelity Digital Assets’e gelince, kripto para birimlerini benimseyen ilk finansal hizmet sağlayıcılarından biridir. Şirket resmi olarak Boston’da bulunuyor ancak 2019’un sonunda faaliyetlerini Avrupa’ya genişletti.

Fidelity Digital Assets ve Önceki Anketleri

Amerikan çok uluslu finansal hizmetler şirketi yürütülen geçen yıl benzer bir araştırma. O zamanlar kurumsal yatırımcıların %36’sı dijital varlıklara veya türevlere sahip olduklarını söylüyordu. Anket, daha küçük kategorilere ayrıldığında, ABD merkezli kurumların %27’sinin kripto para satın aldığını gösterdi.

Beklendiği gibi, katılımcıların %25’inden fazlası piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e sahipken, Ethereum %11 ile ikinci sırada yer aldı.

Yılın ilerleyen saatlerinde Fidelity Digital Assets, BTC’yi “istek uyandıran bir değer deposu” olarak vurgulayan bir rapor yayınladı . Şirket ayrıca, birincil kripto para biriminin kitlesel benimsenme aşamalarında hala nispeten erken olduğunu ve yatırımcılara kar için önemli fırsatlar sunduğunu belirtti.

Kuruluş, raporunda altını geleneksel yatırım seçenekleri arasında tartışmasız lider olarak sıraladı. Öte yandan, Bitcoin kitlelerden destek aldığında hızla yetişebilir. Yatırımcı John Pfeffer’a göre, bunun kripto para biriminin fiyatı üzerinde dramatik bir etkisi olabilir:

“Dünyadaki çoğu insan henüz Bitcoin’i dijital altın olarak görmüyor. İnsanlar bunu farklı bir şekilde görür görmez fiyat ayarlanacaktır.”

cryptopotato

binance.gif