• BITCOIN/TL
  619113,309
  % 6,21
 • ETHEREUM/TL
  37677
  % 6,48
 • RIPPLE/TL
  10.57
  % 4,88
 • BITCOIN CASH/TL
  5904.17,744
  % 4,14
 • LITECOIN/TL
  1859.89
  % 7,43
 • COSMOS/TL
  323.47
  % 0,85
 • CARDANO/TL
  20.33
  % 3,08
 • TETHER/TL
  9.28
  % -0,39

FCA, XRP’nin Bir Menkul Kıymet Olmadığı Borsa Jetonu Olduğunu Söyledi

binance.gif

Birleşik Krallık hükümeti, XRP‘nin bir menkul kıymet değil, bir değişim jetonu olduğu şeklindeki konumunu güçlendiriyor gibi görünüyor.

Majestelerinin Hazinesi, Birleşik Krallık’ın kripto para birimleri ve sabit paralar için düzenleyici yaklaşımını özetleyen yeni bir belge yayınladı.

Rapor, XRP, Ethereum ve Bitcoin’i “öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılan jetonlar” olarak sınıflandırıyor. Sözde “takas jetonları”, “düzenlenmemiş” bir kategoriye girer, yani e-para veya menkul kıymet jetonları değildir.

HM Hazine raporu, İngiltere Finansal Davranış Otoritesinin (FCA) 2019’da ortaya koyduğu bir çerçeveye atıfta bulunuyordu .

Hazinenin açıklamasına göre

“Menkul kıymet belirteçleri, Birleşik Krallık mevzuatında belirtildiği gibi, hisse senedi veya borçlanma aracı gibi belirli yatırımlara benzer özelliklere sahiptir. Genel olarak bunlar, geleneksel menkul kıymetlerin dijital formları olan tokenize edilmiş olabilir. “

Sınıflandırma Ripple için önemli çünkü San Francisco merkezli ödeme şirketi, XRP’nin piyasaya sürüldüğünde kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve bugüne kadar kaldığını iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir davayla mücadele ediyor.

Ripple, daha önce Birleşik Devletler’den gelen düzenleyici netlik çağrılarının ortasında İngiltere FCA sınıflandırmasını vurgulamıştı .

“Bu çerçevelerde liderlik eden ülkeler, sermaye, şirketler ve işleri çekmek için daha iyi konumlandırılacak – özellikle de blok zincir teknolojisi burada kalacağı için. Belirsiz yönergelere sahip bölgeler, rekabet gücünü korumak ve şirketleri daha iyi düzenlenmiş pazarlara kaptırmamak için kendi çerçevelerini oluşturmalıdır. “

dailyhodl

binance.gif