• BITCOIN/TL
  553142,448
  % -2,32
 • ETHEREUM/TL
  38978
  % -1,26
 • RIPPLE/TL
  11
  % -2,36
 • BITCOIN CASH/TL
  2349.52,166
  % -2,39
 • LITECOIN/TL
  1880.59
  % -4,34
 • COSMOS HUB/TL
  214.95
  % -4,65
 • CARDANO/TL
  7.55
  % -4,57
 • TETHER/TL
  21.45
  % 1,61

eToro ABD Kullanıcıları İçin XRP Ticaretini durduruyor

binance.gif

eToro, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’ in geçen hafta kurucularına karşı açtığı dava sonrasıXRP için alım satımı askıya alan en son borsa oldu. eToro, ABD’li kullanıcılar için 3 Ocak’ta kripto para alım satımını askıya alacağını açıkladı .

eToro, XRP alımlarının yanı sıra eToro cüzdanındaki XRP’nin diğer coinlere dönüştürülmesini de yasaklayacağını duyurdu . Mevcut XRP pozisyonlarına sahip müşterilerinin onları kapatmak için 24 Ocak’a kadar süreleri var. Askıya alma yalnızca ABD’deki müşterileri etkiler ve HODLing’i veya para çekme işlemlerini yasaklamaz.

“Bu değişiklikler artık Dalga Inc For karşı SEC dava yanıt olarak yapılmıştır, değişiklikler yalnızca ABD müşterileri için geçerlidir,”  denildi.

Geçen Salı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan şikayet, Ripple’ın yanı sıra kurucu ortak Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse’un XRP’yi kayıtsız menkul kıymet satışlarından 1,3 milyar dolardan fazla para topladığını iddia ediyor.

Ripple, kamu dolaşımındaki coin sayısını değiştirmek için periyodik olarak XRP satıyor. SEC, bu satışların yatırım sözleşmeleri oluşturduğunu ve Ripple’ın SEC’e kaydolmayarak ABD yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Buna karşılık Ripple, bu satışların yatırım sözleşmesi teşkil etmediğini ve bu nedenle SEC’e kaydolmanın gerekli olmadığını iddia ediyor. “Haklıyız ve ABD’deki tüm sektör için yolun açık kurallarını belirlemek için mahkemelerde bu savaşı agresif bir şekilde savaşacak ve kazanacağız” dedi.

Garlinghouse hazırladığı bir açıklamada, “SEC, bir yasa ve gerçek meselesi olarak temelde yanlıştır” dedi.

MoneyGram, Dalgalanmaya Karşı SEC Eylemiyle İlgili Bildirimi Yayınladı

Sınır ötesi ödeme şirketi MoneyGram dün, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı son eylemi ışığında bir açıklama yaptı.

Dava, CEO’su Brad Garlinghouse’un geçen Pazartesi şikayet haberini yaymasından bu yana değerinin XRP’nin fiyatı % 65 değer kaybederek düşüşe geçti.

eToro, madeni para alım satımını askıya alan en son borsadır. Coinbase, Bitstamp, Bittrex ve OKCoin, önümüzdeki ay jeton alım satımını askıya almayı planlayanlar arasında.

decrypt

binance.gif